Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 6 Hónapos holland törpenyulat...

6 Hónapos holland törpenyulat milyen táppal etessem, milyen szénával?

Figyelt kérdés
Széna ügyben jó neki mondjuk a lovam réti szénája is?vagy miben más az üzletekben kapható széna?És a táp?6 hónap körül kéne átállni a felnőtt tápra ugye?eddig v-l juniort kapott. nagyon sok tápról olvastam, nem tudok dönteni.fressnapfban kaphatóakról vélemény?v-l vagy halywood? vagy más? segitsetek!! ki mit használ kinek a nyuszija mit szeret. kösziiii
2015. okt. 1. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Szénának jó a lovad szénája is vagy bármelyik. A lényeg, hogy ne legyen poros és penészes.

A tápról meg inkább szoktasd le, azzal a vágásra szánt nyulakat szokták etetni hogy jól meghízzon, amúgy tökre nem egészséges nekik. A nyulak fűevők. Szóval fűféléket adj neki inkább frissen is meg szárítva is. Mellé kevés zöldség, gyümölcs és magkeverék (tehát amiket te külön magokat megveszel, mint a zab vagy árpa, azokat keverd össze, nem a bolti tápokra értem) mehet.

2015. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én törpenyulaknak kifejlesztett tápokra gondoltam ami nem hízlal, és magas rosttartalma van.Vagy ez nem szükséges?

2015. okt. 1. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
A versele adult nagyon jó.
2015. okt. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár tegnap már írtam neked, most több időm van, válaszolok itt is, hátha másnak is szüksége lesz rá egyszer:

Bármilyen fajta széna, így a lovadé is megfelelhet. Az a jó, ha zöld, hosszú szárú, friss növényillatú és a legfontosabb, hogy ne legyen túl poros, s végképp ne penészes. Én is egyébként egy mezőgazdásztól szoktam hozni, aki a lovainak szánja. Egy parasztembernél 25-30 kg bála széna 400 Ft, míg a kisállatboltokban 500-2000 Ft között kapsz 0,5-5 kilót. A minőségük nagyjából egyforma.

Az etetéssel kapcsolatban pedig lényegében egyetértek az elsővel. A nyulak fő tápláléka nem a száraz táp, nem is a zöldség, a gyümölcs, a magvak, de még a széna sem. A nyulak alapjáraton friss füvet esznek, erre specializálódott a szervezetük, ez egészséges, megakadályozza az emésztési zavarok kialakulását és a kórokozók elszaporodását, kiváló fogkoptató, valamint rengeteg tápanyagot tartalmaz, amit a szárított változatából kiöltek. Ennek ellenére a széna természetesen fontos, de mellette friss fűfélék alkossák a nyuszid étrendjének nagy részét. Ezek mind ingyen is beszerezhetők egy mezőről vagy udvarról: fű, gyógynövények, levelek, ágak ill ide sorolható a zöldségzöld is. Ezek mellé kisebb mennyiségben kaphat zöldségeket és gyümölcsöket, továbbá magvakat. Ahogy az első válaszoló leírta, a magok nem egyenlőek a száraz tápokkal. A boltban kapható tápok 99%-a rendkívül egészségtelen, hizlaló, gyakran természetellenes anyagokat tartalmaznak. A nyulaknak megfelelő friss, változatos zöld mellett nincs ilyesfajta táplálékra szükségük. Az egészségesebb magvakat is csak táplálékkiegészítésként szokták adni, némelyik fontos savakat tartalmaz, pl. árpa, zab, len, napraforgómag, hajdina. Persze vannak olyanok, amik károsak, mint a rozs, ezekre figyelni kell - ugyanígy a zöldségeknél, gyümölcsöknél és más növényeknél.

Abba az 1 viszonylag jó táp - már ha lehet ilyet mondani - százalékba tartozik a Versele-Laga Cuni Adult Complete nyúltáp. Az teljesen mindegy, hogy törpéről vagy nagyobb testű nyúlról beszélünk, ha ragaszkodsz a táphoz, ezt válaszd. Viszont ebből is csak igen kevés kell egy nap, a fő táplálékot a fűfélékre állítsd át. Fontos a fokozatosság! Ha hirtelen változtatsz, az komoly gondokat okozhat, ezért csak lépésről lépésre, mindig egy kicsivel többet ebből és kevesebbet abból adj.

2015. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Wellington bélszínnel.
2015. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!