Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim nagyon beteg?

A nyuszim nagyon beteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Kb 1 honapja van nallam a nyiszim es sajnos nagyon tusszogott ezert orvoshoz mentunk ahol egy hosszu kura vart ra :( Egyidore megis javult, de most megint rohamosan tusszog az orra valladekos :( Valaha kifog teljesen gyogyulni ? Mert nagyon nagy stressz neki az allatorvos ! Meg persze nem kisosszeget hagytunk ott :/ Csak attol felek, hogy a kezeles megint csK egy kis idore fog hatni nem tudom mitevo legyek :/

Valakinek volt mar hasonlo ?

Van eselyra, hogy egeszseges lesz ?

Koszonom a valaszokat :)



2015. okt. 3. 07:15
 1/9 Titusztitusz ***** válasza:
Ha az állatot látta állatorvos, akkor nagy esély van arra hogy meggyógyul a nyúlad...Csak tartsd be mindig a felírt terápíát...
2015. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A váladék mennyire sűrű, milyen színű, átlátszó vagy inkább fehéres, esetleg sárgás? Ezt és a tüsszögést leszámítva nincs más tünet? Nézd meg a szemeit, váladékos-e, mennyire tiszta, a mancsait, van-e felrakódás.

El kell dönteni, milyen fajta náthával álltok szemben: egyszerű vagy fertőző.


Egyszerű nátha:

Csak tüsszög és váladékozik az orra, egyéb tünetek nem szoktak jelentkezni. Szerencsére ez nem olyan súlyos, megfelelő tartás mellett magától is elmúlik. Rengeteg minden kiválthatja, mint például a stressz, az erős szagok: parfümök, illatosítók, illóolajak, füst, rovarirtó stb.


Fertőző nátha:

Ezt bakteriális fertőzés okozza, sajnos ez már igen komoly, hosszan elhúzódó, általában folytonosan kiújuló betegség. A nyuszi tüsszög, az orra sokkal erőteljesebben váladékozik, mint az egyszerű változatánál, gyakran kötőhártya-, középfülgyulladás társul hozzá. A hosszas betegségek előbb-utóbb szövődményeket alakítanak ki, mint a tüdőgyulladás, megfertőzhetik az agyat és hasonlók, amik sajnos akár halálosak is lehetnek. Antibiotikummal szokták kezelni, van esély a gyógyulásra, de nem egyszerű folyamat. Megfelelő tartás mellett egyébként ez is elkerülhető lett volna. Ezzel nem azt mondom, hogy a te hibád, ha csak 1 hónapja van nálad, nagy eséllyel az előző tulajnál szedte össze.

2015. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az allatorvos megmondta, hogy ez nem a mi hibank :( Nagyon merges vagyok magamra mivel tenyeszetbol van es nem is volt olcso erre meg folyamatos allatorvosi koltaegek :/

Olyan szelid es aranyos visszavivesrol hallanisem szerettem volna :(

Az orrabol atlatszo valladek jon, a mancsan van felrakodas, a szemei van, higy csipas, a fulet nem razza,vakarja van etvagya eszik iszik , kedve is van sot egyrs rosszabb is :) A tusazogesen kivul nincs mas tunete, nem tudom a nyusziknal a csipa is rosszjel ? Csak nagyon szeretem es nem szeretnwm hogy allatorvosnal elje le a fel eletet es a sok hurcolkodas miatt az embereket is megutalja

2015. okt. 3. 17:07
 4/9 A kérdező kommentje:

A szeme nem piros és nincs is benne váladék. Mikor először fordultunk dokihoz a szeme piros volt és szemgolyó fehér hártya volt. Meg akkor volt láza is. Most nem is hideg, de nem is meleg a füle :) Langyos

Hetente kap kakukkfű teát ez egy időre enyhíti neki :)

A noziát kamillateával szoktam megtörülni :)

2015. okt. 3. 17:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Én mindent betartok a tartáskörülményeknél nyugodt és szerető környezetben van
2015. okt. 3. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem tudhatja, kinek a hibája, de én sem gondolom, hogy a tied lenne, hanem az előző gazdié. Az hogy tenyésztő, önmagában nem jelent semmit. Vannak nagyon rossz és vannak nagyon jó tenyésztők.


A váladéknál fontos lenne, hogy mennyire sűrű. Egyszerű náthánál elég folyékony, vízszerű és inkább átlátszó. Fertőzőnél lehet átlátszó, de gyakran fehéres vagy sárgás, ám ilyenkor viszonylag sűrű állagú.

A csipa nem jó, egy egészséges nyuszi szeme tiszta, ilyen:

[link]

Egy enyhébb náthásé így fest:

[link]

Sajnos nem tudom kizárni a fertőző náthát.

Az állatorvos egyébként mit mondott?

2015. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami a kepeken vannak nyuszik az nagyon durva 😱 Az enyemnek nem ilyen
2015. okt. 3. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor az én nyuszim volt kicsi, ő is egy ideig náthás volt. Nálam ősszel nagyon hamar lehűl a lakás, ráadásul földszinten lakunk, nagyon hideg a padló. Ezt csak azért írom, mert hátha nálad is hasonlóak a körülmények és emiatt fázott meg. Ilyenkor plusz szőnyeg, vagy szivacs a ketrec alá, ami szigetel. Gyors szellőztetés, ne legyen huzatban stb. Ami nekem nagyon használt az az Immunovet nevű vitamintabletta. Eredetileg kutyáknak, macskáknak való, de a nyusziknak nem kell egész tabletta (ha jól emlékszem, vagy fél, vagy 1/4-ed kellett, de van rajta táblázat ami kilóra leírja, hogy mennyi kell). 3000 ft körül van, de 100 tabletta van benne. Nekem 2-3 nap alatt elmulasztotta a nátháját (akkor már 1 hete szenvedett tőle) és azóta se jött elő. Ilyenkor ősszel, illetve télen szoktam neki adni néha, hogy ne betegedjen le. Szerencsére imádja az ízét, úgyhogy nem kell a beadásával se szenvedni :) Egy próbát megér. Nekem az állatorvos ajánlotta.
2015. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt 😌 van neki 2 db takaroja szoval nem erintkezik ugymond a ketrec aljaval. Kiprobalom koszi 😉
2015. okt. 24. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!