Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatom legyen?

Milyen kisállatom legyen?

Figyelt kérdés

Kutyám, macskám nem lehet, bentre szeretnék egy kedves szőrös állatot amit ölbevéve simogathatok, felügyelettel mászkálhat a lakásban, jó időben kivihetem sétálni az udvarba hámmal és komolyabb, nagyobb állat (nem egér, hörcsög).

Sokat stresszelek és azt hallottam nyugtató az állatsimogatás, de bent nincs simizhető állatunk.


2010. márc. 15. 13:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a nyuszi elég akaratos, csak akkor engedi simogatni magát, hogy ha ő akarja, hurcolászni pedig egyáltalán nem lehet. De lehet fajtától függ, a miénk holland törpe, úgy halottam, hogy a nagyobb testű fajok bújósabbak a kosorrú például.
2010. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem két csincsillám van, a leghosszabb életűek a kisemlősök között, akár 20 évig is élhetnek!

Nagyon vastag, puha bundájuk van, mint a selyem, gyönyörűek. De, ha tényleg nagyon nyugodt állatot szeretnél, akkor törpenyuszi, vagy tengerimalac.

2010. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha hörcsögöt nem lehet, személy szerint a patkányt tudom javasolni, ha nem félsz az ilyesféle állatoktól. A görény nagy, akár napi több órát is igényelhet a szabadban. (Görénytartóktól elnézést!)

Olyanok kicsit a patik, mint a cicák, csak nem fél egeret hagynak a párnádon, hanem a zoknid rágja ki, de ugyanúgy képes megtenni mindent a szeretetedért. Még apportírozni is meg lehet tanítani (eldobsz neki valamit és visszahozza). A negyedik legokosabb állat (előtte csak a delfin, a kutya és a ló áll). Egy kis simogatás hatására amorf amőba alakot vesz fel az öledben (szétterül, és felkínálja minden porcikáját a simogatásra, dögönyözésre) és összedörzsölgeti a fogait, ami a nagyfokú elégedettség összetéveszthetetlen jele, ahogy a cicáknál a dorombolás. Mindent elvesztő gazdinak külön előny, mert a kis szanaszét hagyott dolgokat összegyűjti a vackára.

Célszerű párban tartani, mert egyedül önzővé válhat (ahogy minden más élőlény is), de akár egyedül is jól el van, ha tudunk vele sokat foglalkozni, nem feltétlenül a szabadban. Kissé kellemetlen szagukért és a heti kétszeri takarításért fogadd kárpótlásul hatalmas szeretetüket és odaadásukat. Ha fajtársának fogad tisztogatni fogja a kezed, és ha kiveszed az öledbe fészkel. Másik előnyük még, hogy sosem büdös a szájuk ahogy a kutyáknak szokott. Nincsenek nagy igényei, csak a napi betevő és sok-sok szeretet!


Hobby-tenyésztő (patkányokat nem tenyésztek, de tartok!)

2010. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!