Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tanítsam meg a tengerim...

Hogyan tanítsam meg a tengerimalacaimat vizet inni?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam őket (pontosabban egy barátom szerezte őket valahonnan, de a szülei nem engedték, hogy megtartsa a malackákat) , és úgy tűnik, nem nagyon voltak itatva, mert csak néznek az itatóra (golyós). Próbáltam tálkába is vizet tenni eléjük, de abba belemásztak, és megijedtek. Azt olvastam, hogy egy másik tengerimalactól megtanulnák, de sajnos nem áll módomban ivás terén tapasztalt tengerimalac társaságot szerezni nekik. Hogy tudnám mégis megtanítani nekik, hogy hogyan igyanak? .

2015. okt. 8. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik tanítani, rájönnek idővel maguktól. Nekem is így volt a hörcsögeimmel. Addig is adj nekik lédús zöldségeket, gyümölcsöket...pl az egyik legjobb vízpótlásra az uborka szerintem. Nekem valaki azt mondta, hogy a hörcsögnek nem is fontos vizet adni, ha van előtte folyamatosan lédús zöldség/gyümölcs, de én azért a biztonság kedvéért mindig adtam. Visszatérve: Hamarosan rájönnek ők maguktól, de addig is lédús dolgokat adj. A hörcsögeim nagyon szerették a mézet...talán segíthetsz annyiban nekik, hogy az itató végét bekened egy kis mézzel, és azt lenyalogatva hátha hamarabb rájönnek.
2015. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7205467-h..


Nem biztos, hogy rájönnek, és ne adj neki lédúsat, mert egyrészt f-sni fog, másrészt akkor végképp nem tanulja meg, hogy hogyan kell inni, mert semmi motivációja nem lesz az ivásra. A hörcsögnek lehet, hogy elég a zöldségben lévő nedvesség, de a malacnak nem.

Amúgy a tálkából inni fognak előbb-utóbb, ha szomjasak, valószínűleg nem voltak azok, amikor tapicskoltak benne. Ha az önitató nem jön be, akkor maradhat az is.

2015. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kend be a golyós itató végét egy kis uborkával. Hidd el, oda fognak menni és meg fogják szaglászni és rájönnek, hogy kell inni belőle. De ha mégsem, akkor vedd ki a ketrecből, és mikor bedörzsölted az itató végét az uborkával, tedd a szájához. Rá fognak jönni, én is így csináltam és bevált. :)
2015. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!