Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel és hogyan fürdessem meg...

Mivel és hogyan fürdessem meg a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés

1. Van Johnson's Baby búzacsírás babasamponunk, vagy Manna Egészséges tincsek szappan. Natúrszappannal meg lehet mosni?


2. Lavórban szeretném megfürdetni a malacokat, de az a baj, hogy ha besamponozom őket, és újra vissza rakom őket a lavórba, hogy leöblítsem a sampont, a lavór vize tiszta sampon/hab lesz és így samponos maradhat a szőrük. Inkább a csapnál öblítsem le? Vagy van valami más megoldás?



2014. júl. 16. 15:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Itt van az egészséges tincsek: [link]

És a Johnson's: [link]


A natúrszappanokra azért gondoltam, mert vegyszermentesek.

2014. júl. 16. 15:08
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem válaszolt a kérdéseimre, de azért köszönöm.
2014. júl. 16. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:

A tengerimalacokat alapvetően egyáltalán nem kell fürdetni még évente sem. Szépen tisztán tartják magukat. Persze, vannak kivételek ha valamivel összekenik magukat, de a nyári meleg enyhítésére ez nem megfelelő mód. Ettől függetlenül én így szoktam ha gond van:

Beteszem őket a csapba, bedugom a csapot és félig teleengedem vízzel. Egy minél bőrbarátabb készítménnyel megmosom őket, majd az alattuk lévő vízzel lemosom amennyire lehet. Ezt követően leengedem a vizet és vagy zuhany fejjel (ha odaér a kagylóhoz) vagy még egy kör tiszta vízzel alaposan eltávolítom a sampont a szőrükből. Kiveszed, betekered egy törölközőbe és egy pár percig dörzsölgeted finomat a szőrüket. Ha nyár van ennyi elég, ha nincs jó idő hajszárítóval nagyon messziről és enyhe fokozaton megszárítom őket. Tudni kell, hogy a tengerimalac nem tud izzadni, így náluk a hőguta sokkal valószínűbb ezért is kell óvatosan a hajszárítóval is.

(Én a Johnson's termékeit a padlóra, felmosáshoz sem használnám, iszonyú összetevői vannak.De ez már egy másik téma.)

2014. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Tudom, mindenki mást állít, valaki, hogy félévente meg kell fürdetni a malacokat, valaki meg azt, hogy csak akkor, ha az orvos azt írta fel. Mindenesetre most muszáj lesz megmosnom őket, mert nagyon koszos a szőrük, és kicsit büdös is.


Még találtam itthon hagyományos babaszappant, szerintem ez jó lesz.

2014. júl. 16. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Két oldal hiteles a tengerimalac kérdésekben. Egyik gemon oldala, másik a tengerimalac egyesület oldala, nekik facebook és honlapos elérhetőségük is van. Én rájuk hallgatnék. :)
2014. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én hetente fürdetem édes álom babafürdetővel.


A végénél kicserélem a vizet, hogy tiszta legyen.

2014. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kutyaszappant vegyél inkább, ami kifejezetten az állatok bőréhez való, babaszappan nem jó.
2014. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig az elefánt meg a kacsa is ezt használja, nézd meg: [link]
2014. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én malacom gombás most is, és volt is.

Nizoral sampont ajánlok a megelőzésére/kezelésére :-)

2014. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!