Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy csincsillát....

Szeretnék egy csincsillát. Úgy körülbelül mennyibe kerülhet? És hogy kell őt gondozni? Milyen gyakran tisztítsam, és mit eszik? Tényleg lehet vinni sétálni is?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Ha állat kereskedésből veszed, akkor több tíz ezer forint is lehet,helytől függően,és azok sokszor nem is túl szépek.

Amit én ajánlok. Menj el egy csincsilla farmra,ahol prémjéért tenyésztik,és onnan tudsz venni 1-2 ezer forintért,és sokkal szebb bundája van,mint amit a boltban kapnál.

Én is onnan vettem.

2010. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiszítani azt hiszem nem kell,elég ha quartz (asszem így írják XD) homokot raksz be neki,amibe bele hempereg.Enni eszik különböző zöldségeket,szénát,és rágcsáló tápokat.
2010. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ilyen farm hol van? vagy ha megrendelem nem tudják valahogy elhozni?:/
2010. márc. 16. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát postára nem adják, abban biztos lehetsz! :) [link]
2010. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2010. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

www.csincsilla.hu-n mindent megtalálsz, hirdetéseket is a fórumon!

A standard/szürke színű 5000 Ft, nagyon kényes állatok, fürdetőhomokot kell neki adni vagy gombás szőrbetegsége lesz, csak jó minőségű szénát és csincsillatápot ehet, melegben hőgutát kaphat ezért hűteni kell 23-24 fok felett jégakkuval. Takarítani elég hetente, sétálni nem lehet vinni, a hámtól annyira megijed hogy ledobja egyben az egész bundáját ha megpróbálod ráerőszakolni.

2010. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bezony menekülési stratégiája hogyha megijed és pl a kezedben van akkor 2 másodperc mulva már csak egy csomó szőr lesz a kezedben

kényes

nagy helyen kell tartani( nagyon nagy a mozgásigénye) különben nagyon bekattan a szőre rövidebb és durvább lesz a farka teljesen lecsupaszodhat( tudom mert ismerősnél láttam ilyet), a szobába ki lehet engedni futkozni de közbe folyton potyogtatni fogja a kis bogyóit :)

a kvarchomokot nem betenni kell neki hanem egy külön helyre kell felhalmozni hogy abban pár naponta de legkevesebb hetente egyszer hempereghessen

viszonylag nehéz kézhez szoktatni, nagyon erős és úgy az öledbe üldögélni hogy fogod a markodba és símogatod a fejét nem valószínű hogy fog, nagyon önálló és önérzetes kis állatok

2010. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fontos,hogy tudd,a csincsillák 20-25 évig élnek,így fontos meggondolnod,biztosan akarsz-e egy ilyen állatot.Én Pepe csincsillatáppal,és szénával etetem,szereti :).de kell neki egy olyan szoba,ahol minden nap elengedheted,mert nagy a mozgásigénye,de fontos hogy itt ne jusson hozzá valamilyen elektromos vezetékhez,mert mindent megrág.Kvarc mentes homokban fürdik (naponta legalább 1x) és a ketrecét 1-2 hetente kell takarítani,és persze nagy ketrecre van szüksége.Nem,nem lehet sétáltatni,a testük sme megfelelő ahhoz,hogy hámot tegyél rá,és csak kínzás lenne neki,úgy sétálni,nem is beszélve arról,hogy mennyi stressz érheti kint. a kutyák,a sok kisgyerek aki meg szeretné simogatni(=nyomkodni és nyúzni) na meg a fertőzések...Fontos hogy legyen társa,különben depressziós lesz,és meghal.
2010. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!