Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha megeszi a tengerimalacom...

Ha megeszi a tengerimalacom az újságpapírt, lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
Ketrecben lakik, és a tálcába, a forgács alá szoktam tenni, hogy egyrészt a vizeletet felszívja, másrészt takarításnál megfogom és kidobom egyben a használt almot. Ketten vannak, jól esznek egyébként, nem hiszem, hogy unatkozna, mert mindennap kb. 1 órát foglalkozunk velük. Azt sem tudom, hogy tényleg megeszi-e, de nem látom a kiköpött darabokat sem. Szénájuk mindig van. Gondoltam arra is, hogy a fogkoptatás miatt kell neki, de vettem fogkoptatót is, ami nem kellett nekik. Ha ébren vagyok, amikor csinálja, szólok neki, és próbálom mással lekötni, akkor 1 időre abbahagyja, de takarítás utáni reggelre módszeresen körberágja a papír szélét. Még esetleg fontos lehet, hogy 2 fiút tartok együtt, van egy kis falánk (fiatalabb), de a másik csinálja ezt (eléggé öreg, és neki már nincs nagy mozgásigénye, kb. eszik-alszik-eszik-alszik, na meg rágja a papírt).
2010. márc. 17. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen,mert a nyomdafesték káros anyagokat is tartalmazhat.
2010. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ha jól tudom ólom van benne. Nem tudom, mennyivel jobb mint a széna... Amikor már koszosak és nincs mindig időnk egyszerre kitakarítani őket, akkor azt azzal jelzik, hogy "leásnak" a tálca aljáig... De nem tudom a teljesen tiszta házukkal mi a baj. Sajnos érzékeny vagyok a szagokra, ezért majdnem minden nap cserélek almot, és így eléggé egyszerű, mert 5 perc az egész.

Vki tipp, hogy miért eheti?

2010. márc. 17. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
ezek a kis jószágok mindent megrágnak mert ingerük van rá hogy koptassák a fogukat. az egyém annó a szekrényből rágott le egy darabot és meg is betegedett mert nem bírta a gyomra a lakkréteget. tegyél be neki más rágcsát. írtad hogy a fogkoptatót nem ette meg hát menj ki ki a szabadba keress egy vaskos fatörzset és azt tedd be nekik. az enyémek megőrülnek érte és irtóztató sebességgel felfalják.
2010. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Nem tudod, milyen fát tettél nekik? Vagy attól nem lehet bajuk, mindegy, milyen? Ha erdő mellett lakunk, és van gyümölcsös is, akkor melyik a legjobb?
2010. márc. 18. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Unaloműző játékként ketrecükbe egy-két vastagabb faágat is betehetünk, ezeket szívesen megrágják, rágcsálják, folyamatosan növő fogaikat ily módon is koptathatják. A faága(ka)t helyezzük el úgy, hogy ezek a tengerimalac közlekedését ne akadályozzák. Nagyon fontos! Az ágak nem lehetnek vegyszerrel kezeltek, mérgezők! Rágcsálásra kiválóan alkalmas a frissen vágott almafaág, a legtöbb tengerimalac kedveli. Ilyen célra a szőlő metszéséből számazó ágak is megfelelőek. Cseresznye-, barack-, őszibarack- vagy szilvafaágat, ill. vörösszínű fáktól (pl. vörösfenyő) származó ágakat a tengerimalacnak ne adjunk, mert ezek mind mérgezők (!).


( [link] )

2010. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

akk gyorsan igyon vizet!és az "kimossa" a festéket

mondjuk attol függ menyit evett mert ha az egészet megette akk baja lesz de egy kis darabkát 1cm-2cm-est attól nem lesz baja ha iszik gyorsan és sokat

2010. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen lehet mert valamelyik újságpapírt újrahasznosításból csinálják és az káros lehet neki és azért a nyomda se tesz neki valami jót!
2010. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!