Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megbüntethetnek ezért? (nyúlta...

Megbüntethetnek ezért? (nyúltartás)

Figyelt kérdés
8 hónapra kiköltöztem Németországba, tavasszal megyek haza. Van egy nyuszim, őt magammal hoztam. A szomszéd kiállhatatlan, szerintem azért nem bír, mert magyar vagyok. Állandóan fenyeget, hogy jelentést tesz, amiért egyedül tartom a nyuszim. Augusztus 1. óta ugyanis törvénybe írták, hogy nyulat nem szabad egyedül tartani Németországban, mert hogy az lassan felér a kínzással.. Engem megbüntethetnek emiatt, ha nem vagyok német állampolgár és csak ideiglensen, 8 hónapig vagyok itt?
2015. okt. 26. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te összekevered a tengerimalaccal!Azt nem lehet egyedül tartani.Nyulat miért ne lehetne
2015. okt. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem keverem össze. A tengerimalacok igen társas lények, de a nyulak méginkább. Csak Magyarországon elterjedt az egyedül tartásuk, itt pl. senki nem tart egy nyulat, és mostmár nem is lehetne, mert a törvény előírja még a vágónyulaknak is. Büntetnek érte, de nem tudom, engem is megbüntethetnek-e. Majd szeretnék neki társat, mert tudom már, hogy szüksége van rá, de az még idő és a szomszéd meg fenyegetőzik hogy holnap jelent. Remélem csak a szája nagy, de azért félek.
2015. okt. 26. 01:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Németországban a német törvények vonatoznak rád.
2015. okt. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de ilyen emberrel miért állsz szòba?

amúgy ugyanúgy vonatkozik rád a törvény. esetleg nincs valami türelmi idő? amíg nem buntetnek, csak figyelmeztetnek, de nem birsagolnak?

sztem a legegyszerubb lenne venned még ma egy másik nyuszit.

bár nem tudom mennyire veszik ott komolyan. itt Magyarországon is vannak allatvedelmi törvények, amit a kereskedesben is megszegnek és szarnak rá

2015. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Vedd komolyan, és sürgősen! A németeknél tényleg betartatják az ilyen törvényeket, és durván büntetnek. Nem számít, hogy nem vagy német állampolgár, Németország területén a német törvények vonatkoznak mindenkire. És a németek különösen érzékenyek az állatok jólétére.
2015. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!