Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért verekednek a tengerimala...

Miért verekednek a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)


Van kettő 8hetes tengerimalacom,testvérek mind a kettő fiú.

Van nekik nagy ketrec,külön ház de az egyik mindig megkergeti,kitúrja a házából meg elüldözi a kajától :( Mintha ö akarna uralkodni. Megkergeti,csattog a fogaival,ugrál rá néha ,(nem mindig) oda is kap.


Mit tegyek :( ? Azzal próbálkoztam már 1-2xszer hogy szétválasztottam öket az agresszívat kivettem aztán pár perc és visszaraktam. Egyéb tanács? :(



2015. nov. 9. 22:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a másik nem csinál semmit, csak fél meg elfut tőle meg próbál védekezni szóval ö nem agresszív.
2015. nov. 9. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A tengeri malacok szeretnek bandában lenni,minden bandában kell hogy legyen egy fiú és több nőstény.Két fiú semmiképp sem fér meg egymás mellett mert mindkettő vezér akar lenni.Tudod ez olyan mint a kakasoknál, két dudás nem fér meg egy csárdában stb..szét kell őket választani,mese nincs,komolyabban is megsérthetik egymást..
2015. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy nem jönnek ki egymással, ilyenkor sajnos nincs mit tenni, külön ketrecben kell tartani őket. Ettől még hangokkal kommunikálnak egymással és látják is egymást, szóval valamennyire társaságban maradnak, de bántani nem tudják egymást. Persze legjobb az lenne, ha kijönnének egymással és testi kapcsolat is lehetne.
2015. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Két fiú is teljesen jól el tud lenni egy ketrecben. Viszont a malacok között hierarchikus rendszer van, ezért szükséges, hogy néhány hónap korkülönbség legyen köztük - legjobb, ha minimum 6 hónap-, mert különben bunyó lesz,amíg ki nem alakul köztük a természetes rangsor. Mindenképpen tegyél be külön elbújásra alkalmas házacskát, vagy valami kuckót, ezeket úgy helyezd el, hogy ne egymásra nézzen a bejáratuk, hogy elkerülhessék azt, hogy mindig lássák egymást. Külön tál ételnek. És persze alap, hogy elég nagy legyen az életterük. Két malacnak minimum 100X50-es ketrec kell, még jobb a 120X50. Tegyél be több vizuális akadályt - azaz olyan tárgyakat, amik meggátolják, hogy folyton egymás szeme előtt legyenek. Ha nagyon nem férnek össze, ne adj isten sérülést okoznak egymásnak, akkor viszont mindenképp külön kell költöztetned őket, vagy el kell választanod a ketrecüket.
2015. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!