Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnam növelni a...

Hogyan tudnam növelni a tengerimalacaim életterét?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Végy nagyobb ketrecet.

2. Engedd ki őket a lakásba.

3. Csinálj kerti kenelt.

2015. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

van valamilyen műanyag labda, amibe bele teheted őket és akkor abban mászkálnak, szerintem nagyon jó!


[link]

2015. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az hörinek való! Amúgy nekem azt mondta az allatorvor mikor meg törpehörim volt, hogy azért szalad a karikában mert fel es búvóhelyet keres. De azért köszi, hogy ramszantál egy kis időt!
2015. jún. 27. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előző által ajánlott labda nagyon MEGOSZTJA a gazdikat és szakembereket egyaránt. Némelyek szerint mértékkel használva nagyon jó, mert könnyen megfogható az állat, és biztonságos, mert nem rág meg semmit, nem megy neki úgy semminek, hogy megüsse magát stb. DE mások szerint ÁLLATKÍNZÁS, hiszen épp azért fut benne, mert meg van ijedve és mindenáron ki akar szabadulni. Nem látok bele a hörcsögeim agyába, de én úgy döntöttem, kár lenne kockáztatni:(


Inkább csinálj neki játszóteret. Ha beírod a youtube-ba, hogy "guinea pig playpen", kidob kész és házilag is összebarkácsolható, egyszerűbb kivitelezésű és esztétikus variációkat, amiket össze is csukhatsz és kis helyen is tárolhatod, ha nincs annyi hely, hogy mindig elöl legyen. Én is ilyesmit tervezek a hörcsögeimnek.

2015. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van kertetek akkor keríts el nekik pár négyzetméter füves részt ahol van árnyék is. Az enyémek nyáron napközben kint vannak a füvön, estére jól ki is szaladgálják magukat és csak fekszenek.
2015. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy most mekkora helyen van. 100*50-es ketrecben, vagy 120*60-asban? Tengerimalacnál ezek a minimum méretek.

Ha ez megvan, akkor esetleg kiengedheted többször (akár naponta is, ha van rá időd), vagy csinálhatsz neki kerti kennelt, ahogy már írták. Esetleg valahogy barkácsolhatsz a ketrecbe egy nagyobb emeletet, ahová fel tudnak ugrani, és ott is tudnak mászkálni.

Ha nincs meg, akkor haladéktalanul cseréld nagyobbra a ketrecet, főleg ha 2-en vannak.

Amúgy az a műanyag labda tönkreteszi a gerincüket, és nem is férnek bele. És valóban, amúgy is hörcsögöknek való.

2015. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerzel valamilyen kerítés elemeket, és elkerítesz neki egy részt a szobában vagy ahol van...

mint itt:

[link]

nálam is hasonlóan van a nyulam.

2015. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kötözd meg cérnával, de jól figyelj! Nagyon vékony és hosszú cérnával. De nagyon, nagyon figyelj rá, hogy ne a nyakát! Meg ne fulladjon szegény!!! Hogyha ezekkel az előkészületekkel készen vagy, akkor menj ki a szabadba vele. Pl. Egy jó nagy mezőre. Ott engedd el. Hagyj neki legalább fél-1 órát, és csak utánna a cérnát követve találd meg és menjetek haza ;)
2015. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!