Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálják ezt a tengerim...

Miért csinálják ezt a tengerimalacaim? Valami baj van?

Figyelt kérdés
Kb. 2hete kaptam 2db fiú tengerimalacot. Kereskedésből vannak, a baratnőmnél voltak kb 2 hónapot és ezután kerültek hozzám. Szóval nagyjából 3hónaposak. Nagyon aranyosak imádomőket mindent megkapnak. 130x60as ketrecben vannak, van külön kuckójuk, mindennap kétszer friss széna és friss víz, reggel este uborka vagy alma. A probléma mégis a,következő. Iszonyatosan hangosak! És rossz értelemben. Egesz ejjel kergetik egymast es "berregnek" nagyonhangosan. Egesznap. Latom hogy szeretik egymast mert elvannak de megsem. Folyamatosan berregnek vagy mit csinalnak feldontik a hazukat, futkosnak, kiszorjak a forgacsot... miert van ez? Mit tehetnek ez ellen? Válaszotokat előre is köszönöm!

2015. máj. 26. 09:06
 1/8 Trafó1 ***** válasza:
Harcolnak egymással az egyiket cseréld el egy nőstényre.
2015. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dominanciaharc, majd ha megvan ki a főnök lenyugszanak.
2015. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom lecserélni egyiket sem mert egyébként elvannak és én nagyon szeretem mindegyikőjüket. Igazából megtudom mutatni pontosan milyen hangot adnak.

[link]

ezt. Udvarolna? De hiszen 2 hím. Ez 100% már többen is megnézték.Egész éjjel ez megy. Mit tehetnék?

2015. máj. 26. 09:30
 4/8 Sezlonyrugó válasza:
Nekem 2 nőstény volt. Jól megvoltak, de az egyik havonta egyszer megbolondult. Olyankor úgy járt mint a nagyfőnök, billegtette a valagát :) Meg berregett. Nem hagyta békén a másikat. Ha már láttam hogy a másiknak elege van, akkor külön szoktam őket választani. Csak pár órára. Aztán megint minden oké volt.
2015. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is. Napközben eltűrjük a párommal a berregést, kergetőzést, de éjjel nem. Mindketten korán kelünk így szeretnénk éjjel nyugodtan aludni. :)

Múlt éjjel azt csináltam, hogy az egyiket át tettem egy másik, kisebb ketrecbe, és az egyiket az ágy egyik oldalára, a másikat a másikra. Így tökéletes csend volt. Reggel nagyon örültek egymásnak. Ezt hosszútávon is csinálhatom? Nem lesznek depressziósak tőle vagy valami?

2015. máj. 26. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Hagyjad őket, ez teljesen normális. Egyrészt örülnek egymásnak, másrészt ahogy írták, most dől el, hogy ki a "nagyfőnök", ezért a berregés. Semmit nem oldasz meg azzal, hogy különszeded őket, max. tovább fog tartani. Általában 2-3 hét alatt lemegy ez az időszak, és ahogy öregszenek (mert most még kicsik, naná, hogy virgoncak), úgy fognak egyre jobban lenyugodni.

Esetleg annyit tehetsz, hogy éjszakára letakarod a ketrecet egy pokróccal, hátha veszik az adást. Vagy ha van annyi helyetek, át is viheted őket egy másik helyiségbe.


Amúgy csattogtatják is a fogukat?


(Amit az első válaszoló írt, az nem csak baromság, hanem veszélyes is - egy fiú malac simán befedezi a lánymalacot, onnantól jönnek a kismalacok és nem tudod őket hova tenni, a lány belehalhat stb. A két fiú teljesen jó együtt, ha nem ölik egymást.)

2015. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyetlen egyszer hallottam az egyiket fogcsattogtatni de kb 2mpig. Akkor is azert mert ráugrott a másik. Egyebkent soha. Osszebujva alszanak, edesen meg vannak. Csak ez a berreges.. mikor lesz mar vege :(

Egyebkent nagyon szepen koszonom a valaszod!!

2015. máj. 27. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen. Sose lesz vége, elárulom :D Az enyéim a mai napig berregnek, persze nem olyan mértékben, mint régebben. Este pedig csendben vannak, szerencsére.
2015. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!