Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lenne egypár kérdésem nyulakka...

Lenne egypár kérdésem nyulakkal kapcsolatos! Valaki segítene?

Figyelt kérdés

1.Vettem 2 hónappal ez előtt egy fehér nőstény nyulat.Hülye fejemmel nem kérdeztem meg hogy éves (hónapos) de ölég kicsivolt de most már nagyobb..hogyan tudom megálapítani mikor ugrathatom?

2.A Belga Óriás nyulam a fa ólt vagy a fa vájút eszi vagy harapdálja pedig van benn neki víz meg kaja is ...Ez természetes vagy ha nem mi az oka?

3. Jó anyúlnak a kukorica?


A válaszokat előre is köszönöm!!


2010. márc. 20. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt találsz hasznos dolgokat:

[link]

2010. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3.A takarmánnyal szemben a nyúl nem igényes. Természetesen itt is a legjobb megoldás, ha gyári keveréktakarmányt kap, amelyben minden számára szükséges anyag megtalálható, de ha nem akarjuk tápra szoktatni, jól eltartható a kerti zöldféléken egy kis szemes (búza, zab vagy árpa) kiegészítéssel. Ami fontos számára, az a széna. Erre télen-nyáron szüksége van. Csak a széna tartalmazza azt a rostmennyiséget, ami a nyúl emésztését egészségessé teszi. Ha elegendő mennyiségű egészséges szénát kap, akkor azt bármivel kiegészíthetjük, nagy hibát aligha követünk el. A kert igen sok takarmányt kínál a nyulaknak. A levágott fű, a lomb, a nyesedék, a gyomok egy része, a sárgarépa lombja, s persze a répa is, a káposztafélék mind kiváló takarmány . Gyümölcsöt csak kis mennyiségben adjunk, mert a magas cukortartalmuk miatt hizlalnak, illetve nagy mennyiségben a lédús takarmányok hasmenést okoznak.


Általában elmondható, hogy inkább kevesebb mennyiségre törekedjünk, hiszen rengeteg elhízott nyulat visznek különféle problémával állatorvoshoz. Pedig a jó testsúly fél egészség nyulaknál!1 kg testtömegű állatra naponta 120-300 grammnyi zöldtakarmány számítható, vegyesen keverve és mindig kissé fonnyasztott állapotban! Mageleségből a törpenyulaknak naponta egy-két evőkanállal, a nagyobb kedvenceknek 5 evőkanállal adjunk.


2.szerintem a fogait koptatja!


1.A házinyulak általában 3-4 hónapos korukban válnak ivaréretté, tenyésztésbe azonban csak 6-7 hónapos korban vehetők. Az anyanyúl 30 napi vemhesség után 7-10 fiókát hoz a világra, s ezeket fel is tudja nevelni. Lehetőleg ismert származású, tenyésztőtől vásárolt állatot tenyésszünk tovább , amely mentes a testi hibáktól, öröklődő betegségektől, és ő maga is teljesen egészséges

2010. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Naggyon szépen köszönom mind 2 toktol ....
2010. márc. 20. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz én is innen néztem:

[link]

2010. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nem torpenyul...belga óriás
2010. márc. 21. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!