Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kérdésem a tengerimalacommal...

A kérdésem a tengerimalacommal kapcsolatos. Szerintetek mi lehet a baja? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi baja lehet a malackámnak: annyit kell róla tudni, hogy keverék malacka és a háta végén (a segge felé) hosszabb a szőr, mint bárhol máshol a testén. Annyi a problémám, hogy azon a részen a szőr tövében kisebb duzzanatok keletkeztek a bőr felszínén, amiből egypár darab már leesett (vagyis a szőrében megakadt) és ha le akartam szedni, akkor jött vele együtt a szőr is. Szóval hullik a szőre és ott van az a kis seb szerűség.

Lehet attól, hogy a fa házikójába szokta néha elintézni a dolgát és nem nagyon jön ki onnan?

Dokihoz majd csak szombaton tudom vinni, de gondoltam előbb itt is megkérdezem.

Bocsi ha kicsit értelmetlenre sikeredett!

Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 24. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rüh atka lesz. Sokat vakaródzik?
2011. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem vakaródzik. El sem érné szerintem. Az étvágya is teljesen jó, és semmi más baja nincs, csak azt nem tudom, hogy mi az a "cucc" a hátán.

Köszi a választ! :)

2011. febr. 24. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:

fürdetted már?


sima meleg vizben (olyanban mint a kisbabát) megfürdetheted,5 centi viz legyen kb,fejét ne érje,csak óvatosan,sampon nem kell,csak kezeddel dörzsölgesd át,utána törölközőbe,majd hajszáritoval legalacsonyabb fokozaton,de melegen megszáritod


a szőréről meg le kell vágni a gubancot és rendszeresen fésülni ezentúl


ha gyerek vagy még,akkor kérj segitséget anyukádtól,meg ne vágd

2011. febr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, még nem fürdettem, mert nem mertem elkezdeni, nehogy vmi baja legyen utána, anyám meg nem merné bevállalni a fürdetést, mert fél h vmit elront. Amúgy én már mondtam neki, hogy fürdessük meg.

Az a gond, hogy nem tudom neki levágni, mert teljesen a szőre tövében van a bőrön.


Azért köszi a választ! :)

(És nem vagyok már gyerek, hanem tini, de ez mellékes.)

2011. febr. 25. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Fürdetni csak akkor fürdesd, ha piszkos lesz. Egyébként ne, főleg így betegen ne - nem ez a baja. Ha terjed vagy nem múlik, akkor orvos kell: gomba vagy atka lesz...
2011. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem fogom megfürdetni, majd meglátom, hogy mit mond ma a doki.

Köszi:)

2011. febr. 26. 08:08
 7/7 A kérdező kommentje:

Nah, voltam dokinál a malaccal és azt mondta, hogy gombás a háta, amit Canestennel tudok kezelni neki.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

2011. febr. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!