Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Biztos jó ötlet volt? (dzsungá...

Biztos jó ötlet volt? (dzsungáriaival kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Van egy dzsungáriaim, nemrég múlt 1éves, lány.

Egy ideje össze van már neki ragadva a szeme, meg 1-2 napig gennyes volt neki. Mindennap főztem neki friss kamillát és azzal törölgettem át a szemét. Miután bekentem, nagyjából kinyilt neki, de nem volt az igazi. Aztán elmentem egy állatkereskedésbe, ott azt mondták, hogy vegyek neki Tertran szemkenőcsöt. Elmentem ma az állatdokihoz, fölirattam a szemkenőcsöt. A doki is azt mondta, hogy ez nagyon jó kenőcs, naponta 2x kenjem be a szemét.

Hazajöttem, be is kentem neki nagy nehezen, nem sokkal, csak egy kicsit tettem rá. Aztán szegénykém elkezdett sirni(olyan csipogó hangot adott ki mint a madarak). Letettem az ágyra, hogy hagy szaladgáljon kicsit és észrevettem, hogy kicsit furcsán mozgott, meg egyszer fel is borult. A szemkenőcs miatt viselkedett igy? Csipi a szemét esetleg? Szegénykémet úgy sajnálom.


Használtátok már ti is ezt a kenőcsöt a höritek szemén? A tiétek hogy birta?


2011. aug. 5. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs hogy a szemkenőcs miatt viselkedett-e így. szerintem menj el vele még1x dokihoz, és mond el hogy mi történt. nem lehet hogy már öreg? vagyis nekem 1 éves lesz a fiú hörim, vele semmi baj. viszont őt ismerősöktől hoztuk, tenyésztőtől. barátnőm meg állatkereskedésből vette, és az még 1 évig sem bírta.. =/
2011. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy már kicsit öreg szegénykém.
2011. aug. 5. 13:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én hörcsögeim 3 évig is elélte, szóval nem hiszem, hogy öreg. De vidd el a dokihoz, nehogy komoly legyen a baja!
2011. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Leghamarabb szerdán tudom elvinni. Ha addig nem javul majd akkor elviszem. De egyébként nagyon féltem az állatorvostól. Volt egy hörim, akinek be volt kicsit dagadva a pofazacskója, kiderült tele volt maggal. A doki valami "kábitót" adott neki, és még aznap este meghalt :(

Úgyhogy félek elvinni a dokihoz.

2011. aug. 5. 15:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én hörimmel is ez volt. Összeragadt a szeme, kicsit féloldalasan ment, bár először csak a hátsóját emelte meg nagyon. Ma hajnalban elpusztult. :'(
2011. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jajj szegény:( és te kezelted valamivel? Mióta volt ilyen a szeme?
2011. aug. 5. 16:57
 7/14 anonim ***** válasza:
Megmostam neki. Még a füle be volt gyulladva, és kövi rózsát csepegtettem bele, amitől el is múlt. De már biztos nagyon öreg volt, mert maga alá is pisilt. Szegénykém, legalább utolsó perceiben vele lehettem. Csak azért tűnt fel, hogy baj van, mert nem tudtam aludni, és meghallottam a csipogását. Ahogy ott akkor láttam, most már semmi kétség, hogy már jobb így neki. De nagyon fog hiányozni.
2011. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A szeme csak az utolsó hetében volt olyan. Csipás volt, meg összeragadt. Ha sikerült is ideiglenesen "kikezelnem", már nem volt olyan egészséges gombszeme, mint azelőtt.
2011. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Keress egy másik állatorvost.
2011. aug. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én hörim 4 éves,néha összeragad a szeme,de én sima vizes vattával szoktam neki megtörölgetni,illetve gyulladáscsökkentőt csepegtetek bele a szemébe.De,hogy mitől "csipognak" azt nem tudom :o)
2011. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!