Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig él az aranyhörcsög?

Meddig él az aranyhörcsög?

Figyelt kérdés
Most kapott a gyerek egy kb,2 éveset, mire számíthatunk?
2010. márc. 21. 20:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sajnos "utcára" került volna ha nem fogadjuk be, nagyon aranyos kézhez szokott kis bohóc. Gyerköcömnek magyaráztam, nem fiatal állatka de ha történik vele valami kap másikat, csak gondoznia kell az volt a feltétel!!!
2010. márc. 26. 04:48
 12/13 anonim ***** válasza:

Átlagosan 3 évet élnek, vannak azonban extrém esetek. Hallottam olyat egy ismerősömtől, hogy 7 évig is élt a hörcsöge, és nem nagyot-mondó típus az illető; és vannak sajnos olyan esetek is, ahol csak 1-2 hónapot élnek a kicsik - ez esetben valamilyen probléma van a genetikai állománnyal, általában azért következik be korán, mert szaporították, valószínűleg közeli rokonok is voltak a felek. Ha garantáltan jó minőségű, életképes egyedet szeretnél, vásárolj megbízható helyről (pl. tenyésztőtől).


Egyébként észrevehető jelei vannak annak, ha egy hörcsög öregszik. Pl. ilyen jel lehet az, hogy lesoványodik, mindegy mennyi élelmet kap. Látszólag semmi baja nincs, de ha végigsimítjuk a hátát erősen érezni a gerinc vonalát és a bordákat, fiatal vagy jó kondíciójú egyedeknél ez nem észlelhető. A hát erős, a csigolyák nem kitapinthatóak kétoldalt, és nem áll ki a gerinc.


Hobby-tenyésztő vagyok.

2010. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Plaga ***** válasza:
19%
Én meg hallottam olyat, hogy ha lefagyasztjuk, akkor évmilliókig is élhet
2010. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!