Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet egy kisállatot...

Hogyan lehet egy kisállatot (hörcsögöt) megszelídíteni?

Figyelt kérdés

Három hete befogadtam egy kb. egy éves, nőstény dzsungáriai törpehörit. Az előző gazdija megunta. Látszik, hogy nem foglalkozott vele, mert nagyon félős. Ha meglát, gyakran csérogó hangot ad ki, és elmenekül a vackába. (Pedig igyekszem lassan és oldalról megközelíteni) Pár napja sikerült elérnem, hogy elfogadja tőlem az ételt, igaz, még csak rácson keresztül. Olvasgattam a neten, de több ellentétes tanáccsal szembesültem. (Pl: nyúljak be kézzel már az első héten, és vegyem csak ki, majd megszokja, természetesen, ezt nem próbáltam ki...) Felnőtt segítséggel, elkezdtünk játékokat faragni neki fából, van már létrája, mászókája, és mókuskereke, hogy ne unatkozzon. (Ennek ellenére újabban feltúrja a forgácsot, amit az eddigiekben nem tett. Talán mégis unatkozik?) Kaját az előírtak szerint kap. (Bár a gyümiket és zöldségeket nem eszi meg, feltehetőleg nem kapott korábban és idegen neki az effajta étel) Szeretném, ha jól érezné magát, és ha összebarátkoznánk, ehhez szeretnék kérni tőletek tanácsokat, tippeket!


Köszönöm, hogy elolvastad.



2015. dec. 5. 14:29
 1/3 A kérdező kommentje:

Van egy sejtésem, hogy ő már ilyen kis vad marad, de ha bármi praktikátok, ötletetek van, szívesen veszem! ;)


(Az előző gazdijától kérdezem az átvételekor: "És kézhez van szoktatva?" Válasz: "Ja, ja, ja, volt már kézben." Kételkedve faggatom tovább: "Biztos? Riadtnak tünik." Volt gazdi: "Áh, ez normális, csak az utazástól ilyen. Nem lesz baj. Majd összebarátkoztok.")

2015. dec. 5. 14:36
 2/3 anonim válasza:
Szerintem legyél sokat közel a ketrechez hogy érzékelje a jelenléted. Egy idő után szerintem megszokik.
2015. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A forgácsot azért túrhatja, mert elszeretne bújni benne !Szerintem beszélj hoozzá naponta, hogy szokja a hangodat .Amikor látod , hogy kijött a búvóhelyéből, akkor tartsd oda a kezed hozzá és hagyd, hogy megszagolja . Az én dzsungáriai törpehörimmel az volt, hogy már annyit beszéltem hozzá, hogy annyira megszokta a hangomat, hogy amikor beszéltem hozzá akkor kijött a búvóhelyéről ! Sok sikert a megszelidítéshez !

Remélem segítettem !!

2015. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!