Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállatot szeretnék de nem...

Kisállatot szeretnék de nem tudom, hogy milyent. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy háziállatot de nem tudom, hogy pontosan mi lenne jó nekem. Szüleim kutyát/macskát nem engednék. Mindenképp egy szőrös cukiságot szeretnék ami nagyobb mint a törpehörcsög. Nincs lehetőségem párban tartani. Foglalkozni tudnák vele naponta min. 1 órát de sokszór többet is. Jó lenne, hogy ne legyenek túl nagy igényei és a tartása se kerüljön sokba. Annak is örülnék ha 1-2 évnél tovább élne. Mit ajánlotok? 14/L

2015. nov. 23. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Törpenyuszit.
2015. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
esetleg tengerimalac, bár azok sajnos nálam soha nem voltak olyan szelíd, simogatnivalóak. Bár úgy olvastam, hogy nem is nagyon szeretik annyira a babusgatást. Esetleg egy pici törpenyúl? Nagyon aranyosak tudnak lenni, és tovább élnek mint a hörcsög.
2015. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem csuklyás patkányom van. Nagyon okos állat :) 1 hónaposan vettem és pár hónap elteltével elkezdtem trükkökre tanítani. Már a nevére is hallgat és a labdáját is visszahozza :D Szeret velem tévézni vagy csak simán a vállamon ücsörögni... Nagyon kedves jószág, úgyhogy ha nincs semmiféle előítéleted a pateszok iránt, én nyugodt szívvel ajánlom neked!
2015. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a nyulat és a tengerimalacot is párba kell tartani. jobb országokban allatvedelmi törvény van rá
2015. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyuszit ajánlom, ha azért 1 óránál többet tudnál vele foglalkozni, illetve ha lehetne, őt is párban kéne tartani... viszont cserébe: szobatiszta (nem mindegyik 100%-osan, de nevelés kérdése is), nagyon jókat lehet vele játszani, intelligens, tanítható trükkökre, imádja a simogatást, bújik, hallgat a nevére stb. Minden nyuszi más más egyéniség, de ezek amiket felsoroltam általában mindegyikre jellemző. Az én nyuszim pl szobatiszta, visszamegy magától a ketrecbe, a bogyóit is csak ott hagyja el:) Egy nap ki van engedve a lakásba 6-7 órán át, hogy szabadon futkározzon. Imádja a simit sokszor fél órán-órán át kell simogatnom és akkor is már csak azért hagyom abba, mert elfárad a kezem:) Úgy hálálja meg a simogatást, hogy nyalogat össze vissza, bebújik a kezemhez, követ mindenhova. Hallgat a nevére, tud jó pár trükköt. És még sorolhatnám a sok jó tulajdonságát:) Egyelőre egyedül tartom, de lassan ivartalanítva lesz és akkor keresek majd neki egy "menyasszonyt" :) Olvasgass róluk, nézz szét interneten, nézegess videókat. Egy valamit viszont ne felejts el, ha mellettük döntesz csakis jó helyről szerezz be, ahol tudod kik a felmenői, szülei, mert a nyusziknál veszélyes, amikor keresztezik a különböző fajtákat és ha megveszed állatkereskedésben pl és később kiderül, hogy keverék nyuszid van, és pl rosszak emiatt a fogai, majd 2-3 hetente hordhatod orvoshoz fogat vágatni és több ezreket rákölthetsz. Tenyésztőtől is kb annyiba kerül, mint a kereskedésekben, annyi hogy ott lehet picit tovább kell várnod, míg elhozhatod, mert ott előre le kell foglalnod.
2015. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyuszit és tengerimalacot csak akkor, ha párban.

Tudom, sokan tartanak egyedül is nyulat (malacot kevésbé), de ezzel ők nem is tudják, mennyire rosszat tesznek neki. Sok országban tényleg törvény szabályozza a nyulak egyedül tartását. Nem véletlen.

A többi állat viszont vagy drága és/vagy bonyolult, vagy hörcsöghöz hasonló, amit nem szeretnél.

Viszont a párban tartással, nem értem, mi a gond. Hely szempontjából igazából lényegtelen, egy kicsivel többe kerül, de ha kettőre nincs pénzed, egyre sem. Foglalkozás szempontjából még kedvez is, kettővel kevesebbet kell foglalkozni.

2015. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tengerimalac..kb 2hónap kell mire teljesen szelíd lesz de sokáig élnek szeretik a babusgatást és írtó aranyosak :)

A hörit is nagyon tudom ajánlani (arany/dzsungáriai):)

2015. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!