Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Közönséges állatbolti egér...

Közönséges állatbolti egér tartása?

Figyelt kérdés

Vettem egy egeret és érdekelne a tartása.

Élelem, szállás társ.

Mag vagy hús?

Kicsi vagy nagy terrárium? Forgács vagy újság?

Egeret az egér mellé vagy hörcsögöt?



2015. dec. 5. 23:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Jókor gondolkozol mikor már megvetted....


Én anno külön tartottam az egereim, nem akartam szaporulatot, egy hím és egy nőstény volt nekem külön-külön terráriumban.

Az újságpapír, mint egyedüli alom nem jó ötlet, én forgácsot használtam, de ez is nagyon hamar büdös lett, igazából az egérpisinek olyan átható ammóniaszaga van, hogy bármit használsz büdös lesz, talán a zeolit jó lenne, bár nem tudom, egérnél lehet-e ezt használni.

Alapélelmiszerei a növények, magvak, de végül is bármit adhatsz nekik.

Más fajtájú állatot pedig én semmiképp nem tennék össze vele, félő, hogy megölnék egymást.

Búvóhelyként én fél kókuszdióhéjból készítettem nekik "házikót".

2015. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Ha macskát, kígyót nem teszel mellé, túl sok mindent nem ronthatsz el.
2015. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
Ez a kókuszdió nagyon jó ötlet. köszi!
2015. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Már kapott tőlem is egy darabot.

Kapott minden félét nem hiszem hogy nagy gondja lenne.

MA túléli holnap meg nyitva a tesco és veszek neki mindent ami kell! Úgy érzem nagyon jól döntöttem az egér megvásárlásával. Pszichológiai oka volt mert hallucináltam hogy egér van a szobámba zajokat halottam láttam meg minden 2 évig kint volt 8 egérfogó és nem csattant egy sem így úgy döntöttem hogy ne hallucináljak tovább veszek egy egeret.

Most már tényleg van egér a szobámba :D

Amúgy természet imádó vagyok és az egér is bele tartozik a szeretett természetembe!

2015. dec. 6. 00:33
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egereknek nagy mozgástér kell, attól, hogy kicsi, nem jelenti azt, hogy jó nekik egy kicsik ketrecbe bezárva, ők szeretnek szaladgálni, felfedezni. Az állatkereskedésben egy apró terráriumba bezsúfolt ezernyi egér a lehető legrosszabb nekik.

MINIMUM fél méter széles terráriuma legyen de ha igazán jó életet akarsz neki, illetve ha lesz párja is, akkor egy 7o-8o cent de akár 1 méterszer 5o centis terrárium a legjobb.


Ez pedig legyen tele búvóhelyekkel, mászókákkal stb. Minden nap rakhatsz be neki valami újat, akár csak egy wc papír gurigát is, szeretik a kalandot, felfedezni az újdpságokat.


Forgácsot használj, ágyat is készítenek majd belőle maguknak.


Az egér társas lény, viszont 2 hímet ne tarts együtt. 2 szelíd nőstény szóba jöhet, a legjobb párosítás egy nősény és egy ivartalanított hím lenne.

A hímeket mindenképp érdemes ivartalanítani, nem csak azért, hogy elkerült a szaporultatot, hanem mert rettentően büdös a vizeletük, ez ivartalanítás után megszűnik majd és sokkal nyugodtabbak, szelídebbek lesznek.

Hörcsögöt semmiképp ne vagyél mellé, nem egy faj, nem jönnek ki jól.


Magokat, zöldet fogyasztanak, némi fehérjével, hosszú listát írhatnék, de biztosan megtalálod a neten. :)

2015. dec. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A változatos ötleted megtartom 42cm széles a terráriumom és félívelt 30-35cm hosszú 32cm magas. Nem veszek nagyobb terráriumot ez tökéletes lesz neki. Ha egy fél kilós patkány leélte benne az életét egy 10 dekás egérnek nem lesz kicsi.

Már kigondoltam egy csomó mindent neki.

Az a macska almos dolog az tetszik valahol lehet itt olvastam hogy egy kis tálkába tegyek bele ahova szokott járni mert az egér rendet tart. Röviden szobatisztaságra szoktatható és könnyebben mint a többi állatot. A papír guriga rendben van majd össze szerelem minden irányú labirintusnak. Még a nemét sem tudom tehát a társ kérdés is egyértelmű hogy a következő nőstény legyen.

Változatos tápláléka lesz. Én pl utálom a kenyér égettebb héját, lehet ő megeszi tejben áztatva ahogy az internet írja.

_________________

Itató vagy lédús gyümölcs a másik kérdésem!

_________________

A család sok gyógyszert szed annak a dobozai ideálisak az egér szórakozásának.

Majd ki alakul.

Nem egyedül vettem akivel vettem annak a barátnője is szeretné ezt az egeret van már neki több állata ha esetleg nem boldogulok őneki oda adhatom. De nem hiszem hogy nagy gondom lenne vele. Egy kis felelősséget úgy is kell tanuljak. Meg most lettem nyugdíjas legalább leköt valami.

2015. dec. 6. 02:24
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Patkányt tartottál terráriumban, ráadásul ekkora méretűben? Te jó ég, egy patkánynak ennek a térnek a többszöröse kell és nem tartjuk őket terráriumban...
2015. dec. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Te jó ég...ez egy dolog, hogy leélte benne az életét, de az nem jelenti azt, hogy jó is volt neki. Az egérnek is elég kicsi egy boldog élethez, de patkányt tartani benne már kifejezetten állatkínzásnak minősül.


Ha felelősséget vállasz egy állatért, legyen az akármilyen állat, akár egy olcsó kis házi egér vagy patkány is, az a minimum, hogy maximálias kielégíted a szükségleteit, nem pedig bezárod egy csöpp helyre mondván jó lesz az neki életben marad ott is. Vagy csináld rendesen, vagy sehogy.

Te is biztos le tudnád élni az életed egy egyszobányi mozgástérrel, de nem hiszem, hogy olyan boldog lennél.


Ha pedig venni akarsz mellé egy párt is, extrán kicsi lesz az a terrárium.

2015. dec. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

legalább olvasnál utána neten, hogy kell tartani szerencsétlent...

gyógyszeres dobozt meg ne adj neki, ki tudja, milyen kemikáliákkal került kapcsolatba

2015. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

nem akarok unnepronto lenni,de ki fog szokni belole.

ketrecet vegyel inkább, 80*40et legalabb

10dkg meg tuti nincs az eger xd

2015. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!