Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Közönséges állatbolti egér...

Közönséges állatbolti egér tartása?

Figyelt kérdés

Vettem egy egeret és érdekelne a tartása.

Élelem, szállás társ.

Mag vagy hús?

Kicsi vagy nagy terrárium? Forgács vagy újság?

Egeret az egér mellé vagy hörcsögöt?



2015. dec. 5. 23:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is tartottam anno két nőstény fehér egeret. Azt a hatalmas terráriumot örökölték, amiben előttük két tengeri malac volt ideiglenesen, tehát gondolhatod, mekkora volt az aksi (én lazán elfértem volna benne fekve, és 170 centi vagyok). Magas volt, hosszú és széles, mégis helyből felugrottak a szélére, de mint a huzat. :D Nem szöktek el, csak kíváncsian ugráltak a tetejéig. Ha odamentem, rámásztak a vállamra. Szinte egész nap kint voltak, rajtam tornáztak.

Aztán kaptak egy szép ketrecet, mert féltem hogy egyszer essenek ki ugrálás közben, és annyi volt, többet nem látom az egereimet. :D

2015. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#7

A patkány ketrecben volt és szabadon hagytuk járni a házban.

#8 Vannak akik 15l gömbakváriumban tartott 2 aranyhörcsögöt. Én nem láttam hogy megviselte volna őket.

Tényleg ennyire kicsinek minősül egy ekkora terrárium?

A boltban még ekkora sincs venni sem tudok nagyobbat. A szaküzletben a nagy terrárium nagy halaknak való azt mondta.

#9 rendben van.

#10 nem tud kiszökni ha esetleg 1m magasra tud ugrani sem tud kiszökni.

#11 köszönöm az információkat.

_______

Ilyen szelíd és inteligens állattal még nem találkoztam ez idáig. Szerintem vállalok valami maszekot és veszek neki valami nagyobbat. Én úgy érzem pillanatnyilag nagyon jó helye lesz benne. szeretve van és lesz is. Anyukám egyépként is szabadon szeretné lehet be lesz tanítva hogy az egész lakás az övé :D

________

Köszönöm a válaszokat az interveten is olvastam ott nem ezeket írták mérlegelem mit szeretne az egér és azt nyújtom neki. :)

2015. dec. 6. 09:58
 13/24 A kérdező kommentje:

[link]

Ha valakit érdekelne. Most éppen tevékenykedő.

Rendet rakott nem vártam tőle. Ma legkésőbb holnap veszek neki még pár dolgot.

2015. dec. 6. 10:14
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem láttad, hogy megviselte volna őket??

Nyilván nem fognak belehalni, (bár az is előfordulhat) de rossz nekik! Nem kell semmilyen tünetet látni, ahhoz, hogy tudd - minden élőlénynek normális, bőséges mozgástérre van szüksége!


Nem az az állattartás alapelve, hogy élje túl valahogy az a szerencséten, és ne produkáljon betegségre utaló tüneteket hanem hogy MEGFELELŐ életkörülményeket biztosíts neki!


Azt, aki a gömbakváriumban tartotta a hörcsögöket feljelentettem volna legszívesebben.


Attól, hogy az állatkereskedésben csak apró ketreceket árulnak, a birka vevők pedig anélkül, hogy utánajárnának az állat szükségleteinek bedőlnek ennek, nem jelenti azt, hogy ez a normális.


Vehetsz akváriumot, készíthetsz nagy terráriumot műanayag dobozból, egy oldalon üvegre cserélt fallal, OBS lapból, fából, akármiből, ha nem találsz elég nagy helyet.


De vagy tedd meg ezeket a lépéseket vagy soha ne legyen többet állatod.


Ők nem dísztárgyak, hogy bezárd őket egy kis üvegbe és nézegesd milyen aranyos. Élőlények, normális körnülményeket érdemelnek.

2015. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2015. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

[link]

Így oldottam meg. A boltban ahol kaptam profinak tűnt a nő azt mondta mindent jól csináltam én neki is hiszek, ő adta a dolgokat. Csutka almot ajánlott volna én macska almot vettem azt mondta az is hatásos de kevésbé. Hamarosan veszek csutka almot is. Megszokott minket hamarosan szabadabban is lesz ahogy kölcsönös lesz a bizalom. Felmászott a vállamra a nyakamra nem akar szökni a kézre azonnal felmászik nem kell kergetőzni vele ha ki akarom venni úgy érzem együtt fogok vele tudni élni és még csak pár órája van velünk.

Nyinya lett a neve.

Minden tartási jó tanácsot megkaptam.

Boldog mikulást mindenkinek. :)

2015. dec. 6. 12:33
 17/24 anonim ***** válasza:

Búvóhelyet, mászókát, kereket rakj még be neki.

És azért gondold át a nagyobb terrárium őtletét főleg ha lesz mégegymert ez még mindig kicsi.

2015. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Idővel természetesen lesz nagyobb de jelenleg nem fog elpusztulni. És minden nap valami felfedezni valót akarok neki berakni.
2015. dec. 6. 12:55
 19/24 A kérdező kommentje:

A boltos ahol vettem az egeret üzeni annak aki azt mondta 30x30x30-asnál nagyobb terrárium vagy ketrec kell hogy:

Nem krokodilt vagy medvét tartunk benne hanem egy egeret ami egy lyukban vagy egy kabátzsebben éli le az életét.


Én igazat adok neki azt mondta hogy a 43x34x33-as terráriumom egy egér családnak elegendő!


De amúgy nevettem a költői túlzáson hogy nem medvét hanem egeret vettem! :D

Hihetetlen mennyire intelligens.

2015. dec. 6. 22:46
 20/24 anonim ***** válasza:

kérdező, ezek az állatbolti eladóknak általában a szakmai tudásuk 0, ami nem is csoda,hiszen előtte lehet cipőt árultak.

nyilván van lelkiismeretes dolgozó, aki utána olvas az adott fajoknak, de a nagy részük tesz rá.


ha jót akarsz, talán a többség véleményére hallgass (pl itt a fórumon) vagy leginkább olvass utána tenyészetek honlapján stb..

a terrárium a képen ránézésre is kicsi. és ezek a természetben elég nagy helyeket bejárnak,marhára nem egy kabátzsebnyi helyen élnek.

én a helyedben ketrecet vennék, mert ebbe nyáron(ha megmarad addig) könnyen hőgutát kap,nem szellőzik egyátalán.

amúgy 30 liter alatt semmilyen gerinces állatot nem lehet tartani, még halat se, nemhogy hörcsögöt(Ahogy te írtad)

szóval kicsit olvass utána az interneten,hogyan kell őket tartani.

akár használtan is vehetsz ketrecet vagy nagy terráriumot. én 100x50x50 terráriumot vettem 5 ezerért..persze nem egérnek,csak mondom,hogy kb ilyen árban van. tán ennyit csak megér neked,hogy normális helyen legyen, de hangsúlyozom inkább ketrecet vegyél

2015. dec. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!