Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen feltételek mellé milyen...

Ilyen feltételek mellé milyen állat lenne jó?

Figyelt kérdés

Ne legyen büdös(por allergiám is van).

Ne foglaljon el túl nagy helyet.

Naponta kb 1 órám lenne rá.

Lehessen vele játszani,szeressen kézben lenni.

Patkány,nyuszi ,tengerimalac kizárva(nincs velük semmi bajom egyébként)

Tapasztalatokat is írhattok.

Kérlek,írjátok le,hogy társas állat-e



2015. nov. 23. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsög lehet szerintem a legjobb választás. A csincsilla, degu nagyobb igényű, nagyobb odafigyelest igényel. Illetve hely is nagyobb kell. A görény pedig főleg. Neki nem elég 1 óra mozgás, foglalkozás, ő még speciálisabb gondozást igényel, és nagyobb helyet. Talán ami még jó lehet az az egér.

Illetve még egy ajánlat a végére, csak azért mert az én szívem csücske, igaz nem emlős: ez a kínai törpefürj. KB elég egy párnak akkora hely mint egy tengerimalacnak. Ha csibe korban szerzed be kézhez szokik, és egy pár jó helyen tojást rak, és ki is költi:)

2015. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Plüss kutya, plüss macska.
2015. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tamagocsi. :D
2015. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm.

Második,nem vicces.

Harmadik:elmegy kategória


Sejtettem,hogy a vadászgörénynek nem elég ennyi idő.

(Pedig az tetszik a legjobban)

Egyébként hétvégén sokkal több időm lenne rá(kb 3 óra,de lehet több is)

Csincsilla és degu?

Azokkal többet kell foglalkozni?


Nem első állat lenne,van két kutyám

2015. nov. 23. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy igényelnek több gondozást mint pl egy görény, hogy játszani kell vele stb, hanem speciálisabbak az igényeik mint egy hörcsögnek. Pl. homok fürdő, nagyobb hely, és szerintem egy hörcsög jobban engedi magát kézben tartani, illetve jól bevezetne a kis emlősök világába elsőnek. Nekem is volt 2 hörcsögöm, szívesen tartanék is még ha a család engedné.
2015. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nem viccnek szántam amit írtam.

Egy csincsilla nem akar veled játszani, nem szeret kézben lenni, és nem szereti ha dögönyözik. Nagy a helyigénye, és nyáron nem árt hűteni mert hőgutát kap. Kifejezetten társas állat. stb stb stb.

2015. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hörcsög vagy egér.

Amúgy adva van, hogy minél nagyobb egy állat annál macerásabb és időigényesebb tartani.

2015. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A csincsillát én többszörös csintartóként nem ajánlanám. Egyrészt minden nap 10-15 perces porfürdő a minimum, amivel indít és neked gondot okozna, másrészt azért az alom és a széna is tud porolni, úgyhogy az allergiádnak tényleg nem tenne jót.


Egy óra neki kevés, de másfajta foglalkozást igényel valóban: kézben nem szeret lenni, nem lehet simogatni, borzasztó kis önfejű állat. Leginkább abból áll a foglalkozás, hogy rohangál a lakásban, te meg próbálsz nem infarktust kapni, hogy mit rágott szét/el megint. Sajnos még a betonfalat is viszi a foguk, hát még a kábeleket... ;)


Ezen kívül csincsillából minimum kettő kell, egy legalább 80*60*100-as ketrecben (a 100 a magasság), de inkább 120-140-esben, szóval helyet is sokat foglal és drága is. Az indulóköltség (2 állat, táp, alom, homok, ketrec) 30-100.000 között van, ezután havonta 12.000-15.000 forintot számolj egy párra az alapvetően normális tartással. Ha orvoshoz kell őket vinni, vagy bármit külön kell nekik venni, az rengeteg plusz költség. (10-100.000 forint pl egy betegség kikezelése).


Társasnak társas állat, de két csincsilla egymás társa, te csak a nézelődőjük lehetsz :)))))


Én egyébként a hörit ajánlanám. A barátomnak van egy aranyhörije és iszonyatosan jó fej, vele lehet bandázni meg hordozni meg szeretgetni.. :)

2015. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy csincsillát és kutyát nem lehet egy szobában tartani és nem is találkozhatnak alapvetően soha. Ha kutyáztál, akkor ruhacsere, kézmosás, stb. ugyanis az egészséges kutyus bacikészlete is halálba viheti egy fertőző bacis hasmenéssel az egészséges csincsilláidat... illetve a csincsilla amúgy prédaállat, fél a kutyától, még ha nem is mutatja, egy szobában élni állandó stressz lenne, amit még az állatvédelmi törvény is tilt (vö. 2006-os). :)
2015. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek

Sztem hörim lesz

2015. nov. 24. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!