Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöm szőrei...

Az aranyhörcsögöm szőrei között észrevettem vmi fehér szöszt. Arra tippelek h korpa vagy tetü :S Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Kép nélkül a fehér szösz nehezen definiálható. Lehet korpa, tetü..
2010. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kép nélkül tényleg nehéz választ adni, azonban a tetű fekete , csak a serkéi fehérek, de azok nehezen jönnek le a szőre tövéről (és az ember hajáról is csak kínkeservvel). Ha nem találkozott az állatkád semmilyen más állattal, vagy iskolában/munkahelyen nem volt tetű, akkor Te sem vihetted haza a baj forrását. Macska adhat át bolhát is, de az meg enyhén vöröses, de az is lehet fekete, és semmiképpen sem szösz jellegű, ahogyan az ürülékük sem.

A korpa, vagy hámló bőr pedig emésztési problémákra utal, ekcéma jellegűek a tünetek. A bőre is kirepedezhet, piros lehet, a szőre is hullhat. Ilyenkor meg kell keresni azt az élelmiszert amelyikre allergiás, mert az ekcéma egyfajta allergia, nem kapható el senkitől. Viszont kitalálni, hogy mi allergizál rendkívül nehéz. Ha csak természetes élelmiszereket adsz neki, enyhülhetnek a tünetek, de az is lehet, hogy összetevővel van gond. Ha tudsz képet küldeni a "szösz"-ről talán többet tudok segíteni.


Hobby-tenyésztő vagyok.

2010. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!!lehet hogy ekcéma...:S.Ja és megpróbáltam lefényképezni de a fényképen nemlátszik az a "szösz"

Még kicsik..szal esélyes h kinő belőle??

2010. márc. 29. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!