Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen középkategóriás (vagy...

Milyen középkategóriás (vagy alsó prémium) nyúltápok vannak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

A 200 Ft/kg-os hízónyúltápok pontosan ugyanannyira károsak, mint a legjobbak, legdrágábbak közé tartozók. Nincs középkategóriás. Teljesen mindegy, a nyulak a tápot nem képesek kellően megemészteni. Az összes nyúltáp veszélyes a nyuszira nézve. Lehet nem 1-2 év után okoz majd problémát, csak 4-5 vagy x év után, de hogy baj lesz belőle, az fix. Teljesen fölösleges üzleti fogás, a nyulaknak nemhogy csak szükségtelen, de egyenesen káros is.

Esetleg a Versele-Laga Cuni Adult Complete elég jó, mert sok a rost benne, viszonylag kevés a kémiai anyag és ami fontos, hogy nem őrölték le a hozzávalókat a készítésekor, de nyilván nem egészséges ez sem.

Én például nem tehetem meg, hogy havi 12ezer forintot költsek csak a nyúltápra, ezért sokkal egyszerűbb, olcsóbb és a nyulaknak is jobb, ha nem kapnak tápot, hanem más, nekik való, egészséges táplálékot.

Olvasd el ezeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-n..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7419631-s..

2015. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Én sem ajánlom a nyúltápot, a legegészségtelenebb dolog, amit csak adhatunk a nyuszinak.

Az első válaszoló első linkjében a kérdező tökéletes kifejtést idézett erről, minden nyuszigazdinak érdemes lenne elolvasnia.

A jelenlegi nyulaim 10, 11 és 12 évesek, vígan élik életüket teljesen tápmentesen. 8-12 hetes korukig kaptak csak tápot, mikor még a tenyésztőnél voltak, onnantól táp nuku.

2015. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hiába van lepontozva az első, teljesen egyetértek vele. Az én nyuszijaim is jó minőségű tápot kaptak, az egyik legjobbat.. aztán az egyik hirtelen meghalt, mert a táp teljesen tönkretette a szerveit, a máját és a vakbelét és a vastagbelét is. Pedig napi 1-2 evőkanálnál többet nem kaptak. Ő épphogy 5 éves volt. A másikat is megvizsgálták akkor, neki veseköve volt feltehetően a táptól. Utána leszoktattam róla és rendbejött, onnantól szép egészséges volt, a bundája is sokkal fényesebb lett és láthatóan ő is jobban érezte magát. Kapott egy társat, akit 6 hetesen hoztam el. A tenyésztőnél tápot kapott, én 3 hét alatt teljesen leszoktattam róla. Szóval 9 hetesen már csak friss zöldeket meg szénát evett meg néha pár szem magot. Azóta semmi baj nem volt még az egészségével, most 5 éves az idősebbik meg 10.
2015. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!