Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a tápról - az összetevőket tekintve? Középkategóriás vagy annál jobb/rosszabb? Etetett valaki vele? (Power Dog Premium)

Figyelt kérdés

Egy kistermetű, 7 éves bulldog, és egy 14 éves juhászkutya számára keresek tápot. Olcsót és jót szeretnék,amennyire csak lehet, sajnos az ösztöndíjam,amiből gazdálkodok őket illetően nem elég pl egy Brit kategóriás tápra:-(


ez a táp a kérdéses,még sehol nem véleményezték,magyar:


[link]



2014. jan. 14. 01:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez a táp nagyon gyenge, a 20as fehérje és 8as zsír egy diétás tápnak is jó szívvel nevezhető.

nézd meg, hogy 1 napra mennyit kéne nekik adni belőle, és úgy oszd vissza az árát.

nem látni az összetevőit, de gyanítom nagyon sok gabona van benne.

ettől a hasuk tele lesz, de nem sok mindent tudnak belőle hasznosítani, csak átmegy rajtuk valószínű.

BARF étrend szerint nem tudnád őket etetni?

szerintem ettől még a csirke farhát-főtt rizs is jobb lenne.

meg ahogy nézem ezt a tápot színes, tehát színezékek is vannak benne, valószínű egyéb adalékanyagok is.

naponta hány Ft-ot tudsz az etetésükre fordítani?

2014. jan. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

átmeneti megoldás keresek: végzős egyetemista vagyok, még itthon lakom,ha minden jól megy nyár végén albérletbe megyünk a párommal és a kis bulldoggal...akkor mindenképpen barf lesz,vagy annak a picit főttebb vagy sültebb változata (a bulldog mentett,a fogai tragikusak,elől 4 hiányzik is)...a nagy kutya sajnos nem hiszem,hogy megéli a nyarat:-( az ő fogai és ínye nagyon gyenge már, mindent darabolva,áztatva kap.


őszinte leszek,két szakra járok,reggeltől estig, a hétvégi munkám megszűnt,így a teljes hónapra 30e ft-om van saját magamra és rájuk,eddig havi 10-et tettek ki,mert konzerv nélkül semmilyen tápot nem esznek, volt nálunk ismerőstől megmaradt jónevű táp,azt sem.


az a baj,hogy sehol nem látok részletesebb összetevőket a neten:-S árban kb akciós chappi/darling áru, csak nekem szimpibb hogy magyar.


rizs jelenleg kilőve mert a nagy hány tőle, babakorától:-S a farhát a múltkor megakadt neki a torkán,már szenilis,nem merek próbálkozni.


és emlékeim szerint bulldognál nem jó a magas fehérje,mert nem bírják:-S sajna picit duci,úgyhogy a light dologgal még nem is lenne baj.

2014. jan. 14. 09:05
 3/15 anonim ***** válasza:

most néztem a Josera Adult Balance-ot (én Josera-val etetek.)

beltartalomra hasonló, mint amit te linkeltél.

persze ha erre futja, kapják ezt.

szép dolog Tőled, hogy áldozol rájuk.

mennyibe kerül, amit találtál?

2014. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

egyébként igen, nem is baj a light, mert bulldognál már a 7 év nem fiatal.

neki talán még olcsóbb lesz a barf.

2014. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

azt mondod, hasonló mint a Josera? ez azt jelenti, hogy feltehetően a Darlingéknál egy pici fokkal jobb?


ha a bulldog önmagában lesz, nálam, lakásban, ahol én döntök a dolgokról, akkor jön a BARF. Már utánanéztem a dolgoknak, van pár dolog ami nem világos, meg úgyis lesznek kérdéseim, de azokat a facebook csoportokban majd felteszem...bulldogéknál a tápok annyi problémát okoznak, hogy sírni tudnék...szuper prémium táp diónyi füldudorokat okoz, kiütéseket, véresre marják a szájukat satöbbisatöbbi. Úgyhogy amint lesz rá kapacitásom átállok mindenképp a barfra, vagy annak kicsit az én kutyámra szabottabb kiadására:)

2014. jan. 14. 11:36
 6/15 A kérdező kommentje:

amit találtam, az valahol 5000 ft, valahol 4000 ft, valahol 3500 ft. Ugyanaz a táp, nekem a bárányos-rizses a szimpi, 15 kg.


De őszintén szólva szívesebben kipróbálnám piciben, 3 kg-osban, de abból még a bárányosat nem találtam:S


Sajnos az összes alapkategóriás tápot kipróbáltam már, a bulldog a legtöbbtől zöldet kakil, ami nem tudom, hogy a táp hibája, vagy az ő emésztése gyengébb, mert a nagy kutyus nem...


így gondoltam akkor kipróbálom ezt, nálunk az Auchanban lehet kapni (csak a budaörsiben láttam, a többiben nem).

2014. jan. 14. 11:39
 7/15 anonim ***** válasza:

azt nem tudom, hogy hasonló-e a josihoz, beltartalmilag igen: [link]


átmenetileg sztem jó, amit találtál.

hallotam, hogy elég problémás a bulldog tartás, sajnos.

pedig biztos egy szuper kutyus.


nekem bordeaux-i keverékem van, ezért lehet kicsit elfogultabb vagyok a bulltípuúakkal :)

2014. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

azt nem tudom, hogy hasonló-e a josihoz, beltartalmilag igen: [link]


átmenetileg sztem jó, amit találtál.

hallottam, hogy elég problémás a bulldog tartás, sajnos.

pedig biztos egy szuper kutyus.


nekem bordeaux-i keverékem van, ezért lehet kicsit elfogultabb vagyok a bulltípusúakkal :)

2014. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát azért nagy különbségek vannak, ahogy nézem, de én is úgy látom, akárhonnan is nézem, hogy egy alsóközépkategóriásnak jó. Azt nézegettem, hogy a Darlingnál, Chappinél magasabbak az értékei, a Pedigree-nél egy-két értéke alacsonyabb, és ebből hiányzik a kalcium...tehát ha ezt adnám nekik Bobi/Panzi multivitaminnal, az megfelelő átmenetileg?
2014. jan. 14. 14:33
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper fajta egyébként, csak az emberek eltolják...sok a szaporító, rengetegen húznak hasznot belőle, a vásárlók nagy része pedig még mindig nagyrészüket tenyésztőnek nézi, mert akinél kölykök születnek az biztos tenyésztő...


annyira trendi lett, hogy turcsik és röfögnek, és minik, hogy lassan minicsivava méretűek és szinte darth vader módjára hörögnek, ami totál abnormális.


én egy szaporítótól vettem, vállalom, de nem kölyköt, hanem egy leelletett szukát. Ő normál méretű, nem röfög, hörög, csak minimálisan, foltos (tehát nem a trendi blue fawn vagy kék, akiknél tényleg brutál túltenyésztések vannak:S), nem allergiás mindenfélére, fajtabetegsége nincs, csak egy kis hallójárat szűkülete (de neki nem is áll fel a füle, tehát lehet ez összefügg valahol)...neki minden betegsége elletett szuka betegség volt eddig, de rendbejött:)


a Bordeux-i dogok is tündériek, nekem picit nagyok, de nagyon macik:) Háááát igen...én is elfogult vagyok, nem tudok szabadulni a ráncos, nyomi képüktől:)

2014. jan. 14. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!