Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ti görényetek mennyi idő...

A ti görényetek mennyi idő után szokott le a harapásról?

Figyelt kérdés

5-6 hete van nálam egy tüneményes görilány,2 és fél éves,menhelyről hoztam :) A gond az,hogy az előző gazdája szinte sosem foglalkozott vele,nem lett rendesen szocializálva.Játékos és nagyon aranyos,de harap.Ha zokniban vagyok,kering a lábam körül amíg bele nem harap.Nem túl nagyot,van,hogy csak játszani akar,de azért néha fáj.A kezemmel ugyanezt csinálja.Mindig rászólok erélyesen,hogy "nem!",ha nem hagyja abba,akkor vissza is zárom a ketrecébe,amíg le nem nyugszik.Néha rá is pöckölök az orra fölötti részre.Nem félek tőle,ha kell meg is várom,hogy megharapjon,ha menekülnék,úgyis csak jobban csinálná..:D

Nektek mennyi időbe telt,amíg leszokott róla?Gondolom így,hogy felnőtt és nem én vagyok az első gazdája,tovább tart,mint egy kölyöknél.De mégis,nagyjából mennyi idő ez,néhány hét,vagy akár hónapok?



2015. dec. 24. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én görimnél nem vált be se a grabancfogás, se orrpöci, se földön húzás, végül a nyelv lenyomás segített megértetni vele, hogy nem szabad harapni :d Az nem árt neki, de elég kellemetlen, hogy ne akarja újra megtapasztalni.

Ezzel a módszerrel pár hét.

2015. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2015. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 28. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én görényemet egy hét alatt sikerült leszoktatni a harapásról.Grabanc és a földön húzás bevált nekem.Persze közben mondani kel hangosan hogy NEM szabad.
2015. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mentifantezsvér válasza:
Ilyen téren nagyon szerencsés vagyok mert a gorényem nem egy harapos fajta. Csak jatek kozbe harap de akkor se erosen mert nem is lehet érezni, ha mégis kicsit erosebben harap bennehagyom az ujjam vagy amit megharapott a szajaba és rájon hogy fáj és elszégyenli magát és megnyalogatja utána bocsánatkérésért.
2016. ápr. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!