Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan Kell Eltartani egy...

Hogyan Kell Eltartani egy Ugró egeret? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok :) nem szeretnék Tudatlannak tűnni néztem google ba de olyan sok mindent behozott és nézegettem is de nem találtam konkrét választ.a barátomnak szeretnék venni és egy pár kérdésem lenne csak nem szeretném külön-külön feltenni őket ezért is írom le nektek ide :) ha tudtok válaszoljatok légyszi :)

1: magas terrárium kell e hozzá vagy valami aminek teteje van? vagy mi? :D

2: mit eszik? bár gondolom zöldségeket :) meg magokat ^^

3: mit kell alá tenni szóval forgács,szalma,vagy más egyéb

4: kell e hozzá ilyen faágakat meg ilyeneket vagy játékokat ha igen milyet vagy jen rágókat

5: mekkora terrárium kell neki?

6: és ha van esetleg tanács ami fontos lenne :)


előre is nagyon köszönöm aki válaszol :):)


2010. márc. 24. 17:48
 1/8 A kérdező kommentje:
jah :D meg hogy kb mennyibe kerül =)
2010. márc. 24. 17:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak akkor vegyél állatot másnak, ha ö is szeretné! (meglepinek nem mindenki örül, föleg ha állat akit gondozni kell) Miért éppen ugróegeret?

Rágcsáló eleséget vegyél neki, lehet kapni direkt neki való keveréket. Szénát vegyél meg forgácsot. Vehetsz neki egy nagyobb mókuskereket is. Faágakat nem mindent szabad betenni!!! (mogyorót, meggyet, cseresznyét, szölövesszöt, ilyesmit ami nem mérgezö)Ha esetleg érdekel terrárium, akkor azt megbeszélhetjük priviben.

Ne legyen hideg a szobában, ne legyen egyedül hanem abban a helyiségben érdemes elhelyezni ahol naponta a legtöbbet tartózkodik a gazdi. Elsö napokban nem kell piszkálni, majd megszokja...stb..stb...utközben jön a többi kérdés!

2010. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az ugró egeret nekünk degunk van az is egér fajta, de

Minden állatnak sok hely, amilyen nagy ketrecet vagy terráriumot csak tudsz vegyél neki, túl ngy nem létezik túl kicsi meg igen. széna állandó eledele az egereknek. tilos olyan zöldséget adni minden rágcsálonak ami puffaszt, pl káposzta. Fa kell neki amit rághat egész nap, kintröl a gyümölcsfa ágak a legjobb. Fa háza legyen ahol elbújik. Ha lehet mivel egér több emeletes legyen a ketrece. mókuskereket is meglehet próbálni. Lehet kapni neki való menüket. alá lehet forgácsot tenni meg lehet kapni fagranulátumot is. èrdmes elmenned egy Fressnapfba ahol csak érdeklödés szinten kikérdezed az eladót. így árképed is lesz.


ès ahogy elöttem mondták elébb bizonyosodj meg hogy a fiu is akarja és a szülei is.


De nefeldd túl nagy ketrec nem létezik, de túl kicsi igen.

2010. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók elmondtak, szinte mindent. :) Még annyit tennék hozzá, hogy igen, tegyél a terrárium tetejére valami rácsot, ilyesmit, mert ennek az állatnak, semmi nem lehetetlen, ami a meglépést illeti :D (Tapasztalat, régen voltak ugróegereink. Sajnos még kicsi voltam akkor, így jobbára csak a szökéseikre emlékszem)
2010. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát a fiú nagyonakarja ^^ :D:D régóta

szülei..omg xD hátazt nemtudom :S és azt nemtudjátok hogy mennyibe kerül?=)

2010. márc. 24. 18:21
 6/8 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat ^^ nagyon hasznosak voltak =)=)
2010. márc. 24. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor megirom: Az én terráriumon igy van megépitve, azért kérdeztem, hogy szeretnéd-e. Rács van a tetejére ragasztva és feltolható üveg mind a két oldala valamint elkülönithetö két egyforma részre ha almot is szeretnétek(kicsinyeket)Söt még a mókuskereket is megkaphatod. Az ugróegér nem a legolcsóbb fajta, 2-3-4 ezer között mozog az ára, attól függ kitöl, honnan veszed.

Én is ugróegeret szerettem volna, de lebeszéltek és lett egy édes kis degu lányom aki Sipi névre hallgatott és együtt aludtunk. Csak napközben volt a ketrecében amikor nem voltam otthon.4 évig élt.

Aztán lett a Matyi, neki vettem feleséget Sárit.

Matyi 1 éves volt a kiscsaj 7hónapos agyonvert, sovány de csillogó szemü.(Az állatkereskedö barom berakta a kölykeit védö anya mellé aki majdnem megölte).

Gyönyörüen összeszoktak szerelmesek lettek.

Együtt szülték a kicsinyeket, Matyi sokat segitett, izgult, ö rágta el a köldökzsinórokat, mosdatta a kicsiket, nyugtatgatta Sacit. Az utolsó leszármazottjuk,Kismatyi akit megtartottam, októberben végelgyengült 5 évesen.

Voltak egereim is de nem élveztem öket ennyire, Nem voltak kifelé olyan szines-érdekes egyéniségek mint a deguk.

Kiválasztani meg igy kell:

-milyen a helye?-tiszta?

-evett-e valamit?(-milyen kaja van neki bent?-ha van.)

-Hogy néz ki a szöre?

-milyen az ürüléke?-rendes?

-Milyen a pofija?-fiatal?

-a szemei kedvesek?

-Fiú vagy lány?-kis szobába inkább lány való(a fiúk kissé büdibbek)

-ha hangot adsz akkor figyel-e?-füle mozog-e?

-odajön érdeklödni?

-harap?

-kézben lehet-e fogni?

Ha ezek közül valamelyik nem okés akkor nem lesz 100%öröm benne, esetleg hamar megunjátok, neadjisten beteg, vagyelpusztul stb.

2010. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a hasznos Válasz(okat)^^ sokat tudtam meg amit eddig nem sikerült sehol sem :) jó hogy ijen tapasztaltak vagytok :) tényleg köszönöm :)
2010. márc. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!