Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedik így a tengeri...

Miért viselkedik így a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Szeptember-Október körül vettem meg az első malackámat (nemsokára meglesz mellé a párja is). Utánanéztem a tartásának, a táplálkozásának, a kézhez szoktatásának, mindennek...Hagytam időt, hogy megszokjon engem és a helyét is. Nagyon kezes, nagyon jól elvan, boldog (popcornozik) stb... Ugyanakkor nagyon ijedős, próbálok finom mozdulatokat tenni, de látszik rajta, hogy nyugtalan és félős. Ez miért van? Ha lesz mellette egy társ akkor kevésbé fog így viselkedni?

2016. jan. 2. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni. Lehet, hogy kevésbé lesz félős a társával, de lehet, tőle függetlenül változni fog, ahogy az is, hogy félős marad. Háza van?
2016. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yakuza007 válasza:
Van félősebb és kevésbé félősebb is,mindegyik egy egyéniség.Nekem is van egy aki eszméletlenül félt amikor fél évesen vettem,már 3 éve nálam van,azért jobb,de még mindig fél és ez így is marad
2016. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van házikója persze, mindene megvan. Remélem fog változni mert nekem rossz látni/megélni, hogy minden egyes apró mozdulatomra ugrik egyet és szalad be a házába.
2016. jan. 2. 21:08
 4/9 anonim válasza:
Lehet hogy azért fél mert nincs társa de az is lehet hogy ilyen a természete. Tegyél be neki több búvóhelyet pl.: nagy fakérgeket(ami félköralakú). Lehet az is hogy azért fél mert nincs annyit kiengedve. Ki szoktad engedni ? Odakint is játssz vele, adj neki jutalomfalatot a kezedből. Akkor talán nem lesz olyan félős. Tedd az öledbe és simogasd.
2016. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van neki búvókája és gyakran kiengedem, játszom vele, etetem kézből is. Egyébként nagyon kezes, bújós, nyalogatós. Csak ha megmozdulok vagy a ketrechez leülök akkor egyből megriad és elbújik, pedig direkt odafigyelek arra, hogy lassan mozogjak.
2016. jan. 3. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
ők táplálékállatok, ez náluk ösztön, hogy menekülnek a "nagyobb" dolgok elől
2016. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is szokott így viselkedni!
2016. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sokszor vedd ki a ketrecből, vagy nyúlj be hozzá, és simogasd. Az enyém 4 hónap alatt szokott neg teljesen, de ha ki akarom venni, akkor még mindig elszalad
2016. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ehhz idő kell. Meg kell szoknia a körülötte lévő mozgást is. Néha ülj le mellé, és vedd le a házát. Ha elszalad, akkor nézz be hozzá
2016. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!