Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » (Kis) hörcsögök megjelölése,...

(Kis) hörcsögök megjelölése, megkülönböztetése?

Figyelt kérdés

Született 21-én 5 kis hörcsögöm, melyből 1 ilyen lilás ciánszínű nőstény, 1 ugyanilyen színű hím viszont a maradék 3 ugyanolyan -szüleik is ilyenek- vadas csíkos mintájú szörrel rendelkeznek akiket viszont szeretnék megkülönböztetni, mivel már most látom, hogy egyedi lesz mindegyik.(az egyik sokkal aktívabb, gyorsabban fejlődik, a másik lustább, a harmadik agresszívabb, stb..)

Gondoltam valami színes szalagra vagy nem tudom, hogy ha meg tudom oldani neki kényelmetlenség nélkül, de lerágnák egymásról, aztán talán még filcel húzhatok színes csíkot a szőrükre de az nem biztos hogy a legjobb nekik.

Várom az ötleteket, mert mielőbb szeretném ezt kivitelezni, de nem igazán jut eszembe semmi, ami egyszerű, nem zavarja őket és nem tudják leszedni magukról.



2016. jan. 4. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbálkozz semmivel, csak árthatsz nekik! A szalag / fonál darabtól megfulladhat, a filc mérgező lehet - különben is, hogy szeded le - egy fürdetéstől megfázhat és belepusztulhat, szerves oldószerek pedig mérgezőek lehetnek! (elég hátborzongató ötletek, bocs:S) Méret és viselkedés alapján bármikor meg tudod őket különböztetni! (Ha meg változna a viselkedése, akkor úgyis az aktuális viselkedés a mérvadó.) Meg a nemek megállapítása is most aktuális, ha az egyik eltérő nemű, máris egyszerűbb dolgod van:) Ezen kívül megjegyezheted, hogy melyiknek hol van különleges ismertetőjele, pl. egy sötétebb / világosabb folt - bár ez is változik néha.
2016. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ételfesték, semmi bajuk nem lesz tőle.
2016. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyuka lenyal róluk mindent, és az is lehet, hogy nem fogadja el őket, ha ilyesmiket csinálsz velük!

Dzsungáriaiak? Kaphatnék képet róluk (akár) privátban? :)

2016. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor szépen lassan válaszolok a kérdésekre, az én kérdésemre pedig továbbra is várom a válaszokat.

Az általam felhozott ötleteket ha magam sem tartanám rossznak kedves első válaszoló, akkor vélhetőleg ezeket valósítottam volna meg.Valóban kettő eltérő, ahogy leírtam, viszont 3 teljesen ugyanolyan vadas csíkos és méretbe is megegyezőek, most hogy már kicsit megnöttek, nehéz lenne őket megkülönböztetni és nem akarok találgatni.A nemeket már megállapítottam születésük után két nappal mindegyiknél, ahogy azt leírtam a kérdésembe is és ahogy leírtad, sajnos változnak és tudni szeretném, ki kicsoda, ki hogy változik viselkedésben, méretben, mindenben.

Az ételfesték nem rossz ötlet, és kérlek javíts ki ha tévedek mert miért ne tévedhetnék, de szerintem az ételfesték pont csak annyi, hogy nem szó szerint festék és nem mérgező hanem valami növényi származék vagy más anyag amiből kivonták a többi mérgező anyagot, azonban szerintem se íze se szaga, ha lenne akkor nem rakhatnák rá a romlott ételekre meg mindenre a vásárlók megtévesztése érdekében, úgyhogy nem eszik le szerintem, de persze mivel hogy megvan az ellenkezőjére is az esély ezért persze ennél jobb ötletet kéne kitalálnunk.

Visszatérve még az első válaszolóra bízz bennem, hogy sokat tanulmányoztam őket, és a legkevesebbet néztem csak ki az internetről, nagyon sok kísérletet csináltam velük -nem kis 10 éves h*lyegyerek módjára persze-, és meglepő új információkat nyertem vele, melyeket az interneten nem találsz meg, legalábbis nem magyar oldalakon.(latinul kell beírni a nevét)

Ártani nem tudok nekik, a kicsiket természetesen nem fürdetem még, mert megvan a kockázata valóban, hogy egy megfázásba ezek belehalhatnak, viszont a nagyokat megfürdettem langyos -inkább meleg- vízbe, hajszárítóval -meleg levegővel- megszárítottam őket, és semmi bajuk nem lett tőle, amióta egyszer kipróbáltam azóta ezt szeretném havonta vagy 2 havonta beiktatni a gondozási programba.

A kicsiket már 1 nap fogdostam, és áthelyeztem őket, hogy jobban megnézhessem, 2 nap megállapítottam a nemeket, de a lényeg, hogy születés után nem sokkal már megfoghattam őket -és még kezet sem mostam, viszont nem volt azért koszos a kezem és természetesen nem 1 perccel születés után fogtam meg őket- és semmi bajuk nincs a mai napig tőle, hiszen mint minden élőlénynek, a túlélés a célja, és ha nem erősödik, könnyen elgyengül és érzékeny mindenre, akkor ígyis úgyis ember/állat elpusztul hamar valamiben, mert nincs egyszerűen van egy normális, erős szervezet ami a NORMÁLIS, ami mindent túlél szinte és ez a rendes, az ennél pedig már jelentősen gyengébbek rendellenesek mind, mert azok mind hibák a szervezetben, és ezeket most nem szeretném felsorolni mert ígyis írtam elég hosszat, de lényeg, hogy ha 10 városi embert kidobnék most a Tundrára túlélni, akkor abból 7-8 biztosan túlélne, így tehát a maradék kettő a többséggel szemben az, ami rendellenes.

Az ember és állat egyaránt nagyon jól ki van találva, nagyon sokat bír, a túlélés mindent felülír és mindkettőnek hihetetlenül sok kell ahhoz, hogy nem az ember tudatosan hanem tudatalatt a szervezet feladja és akkor már azt semmi sem menti meg.

Az utolsóra visszatérve meg képeket talán később tudok küldeni egy nagy csomagban, de most nem érek rá átrakosgatni a gépre.

Van kép róluk teljesen újszülötten, 1-2 naposan, 6-7 naposan és 2-3 hetesen, szépen látszódig hogy nagyon hamar megnőnek, rendkivül hamar fejlődnek, aki hörcsögöt tart, mindenképp ajánlom a kicsiket, csak elöbb nézzen utána, mit hogy kell.

2016. jan. 5. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

"aki hörcsögöt tart, mindenképp ajánlom a kicsiket" - NE!!!


Ekkora felelőtlenséget le se írj, kérlek!!!


1. A hörcsög most is úgy van elkönyvelve, mint "igénytelen" állat, akinek elég, ha bedobják egy kis börtönbe, és még foglalkozni se nagyon kell vele. Elég megnézni az itteni hörcsögös kérdések 80%-át, és látszik, hogy sem a fajokkal, sem a különböző fajok sajátosságaival, együtt-tarthatóságával illetve magányos állat voltával, sem a helyigénnyel, sem az etetéssel mennyire nincsenek az emberek tisztában! (Tisztelet a kevés kivételnek!)

Ilyen gazdik szerinted tisztában vannak hogy csak egy nagyon fontosat mondjak, a letális párosítások fogalmával?


2. Rengeteg hörcsög van már így is hobbitartóknál. Sok az állatkereskedésből vemhesülten vett nősténytől származó teljesen ellenőrizetlen, nagy eséllyel beltenyésztett jószág.


A hörcsögök pároztatását a tenyésztőkre kellene bízni, mint minden más állatfajnál. Ők (jó esetben) ismerik a genetikai alapokat, ügyelnek a vérvonalra és van gyakorlatuk abban, hogyan kezeljék az esetleges váratlan helyzeteket. Van tenyésztő is épp elég, aki hörire vágyik, tud honnan választani:)

2016. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha az ember odafigyel a tartásukra akkor a szaporítás sem probléma. Csak arra kell figyelni h amikor nem akarunk kicsiket akkor ne legyen hím és nőstény együtt, illetve ha nem tudnak kijönni egymással azokat is külön kell tenni.

Én emiatt létszámtól függően 3-5 helyen tartom őket.

Így venni is csak akkor kell újat ha az ember nem akarja megvárni h túl öregek legyenek és ne legyen beltenyészet.


Ha mindenáron megakarod különböztetni akkor tedd külön, bár ha egyneműek és nem bántják egymást akkor feleslegesnek tartom.


Egyébként én az újszülötteket sosem piszkáltam, csak óvatosan felemeltem a házikót h lássam mennyien vannak, először akkor fogtam meg őket mikor már szőrösek voltak és kint matattak a forgácsban.

2016. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!