Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögnek lehet adni...

Az aranyhörcsögnek lehet adni joghurtot? Meg vmi más tejterméket PL: tejföl, túró (azt is lehet ami a rudiban van? )?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
nem lehet. csak magvat.
2010. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De igen, lehet. Egy kis tejfölt, túrót (ne a "rudisat"), sajtot. Ez kifejezetten jót tesz nekik. Azért ne adj neki túl sűrűn. :)
2010. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
asszem egy nagyon nagyon picit szabad..én adtam és nem lett semmi bajuk tőle,de asszem egészségtelen nekik.
2010. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Nem, nem egészségtelen nekik! A hörcsögök rendkívül változatosan táplálkoznak, fehérjékre is szükségük van, ez megtalálható a tejfölben, túróban. Bár, egy héten nem tanácsos egynél többször adni, de semmi képen nem egészségtelen.

2010. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan próbáld ki egy kis mennyiséggel.

Viszont ha elpusztul akkor csak magadat okolhatod.

Pl: a szarvasmarha teje totál más tejcukrot, enzimeket tartalmaz mint a macskatej.

Ha nagyon olyasmit akarsz adni neki amiben tejtermék van akkor vegyél Panzi macskatápszert és kis vizzel keverve gyúrjál gombócokat. Ettöl tuti nem lesz semmi baja!!!

Az én degum születésétöl, amig tej kellett neki ezt kapta és 5 évig élt.

Azt nem értem, hogy sokan miért kisérleteztek, hogy megdöglik-e az állatotok ettöl- meg attól!?

Nemrég egy lány a kiskutyáját etette meg kb 50 gramm mazsolával és a szerencsétlen bele is pusztult...

2010. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
A rudiban lévő túróból is kaphat egy fél szotyiszemnyit, persze csoki nélkül. Vagy egy csepp joghurt, egy apró sajtmorzsa.
2010. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek...am nemtom melyikőtök írta de azért adunk más-más kaját a hörcsögnek mert próbáljuk őket változatosan etetni
2010. márc. 25. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatós hörcsöganyukáknak kifejezetten javasolják a tejfölt, hogy pótolni tudja a fehérjeszükségletét, és ne legyen baja a kicsiknek (pl. ne pusztítsa el őket).

A sajtot, túrót nem mindegyik hörcsögöm szereti, de a tejfölt egyszerűen imádják. Egyébként az anyukahörcsög a másfél hetes kölykeinek vitte be a házba nagy boldogan a sajtot, amit biztosan nem tett volna, ha ő bármikor is rosszul lett volna tőle.

2010. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi tejfölt adtunk nekik anno, amikor voltak, szerették. Kb. havonta egyszer, egy evőkanálnyit (3-4 hörire összesen) .Egész sokáig éltek, volt köztök négy éves is.
2010. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök nem igazán szeretik a változatos étrendet, ragaszkodnak a maguk megszokott kis életéhez, de természetesen nekik is szükségük van a fehérjére, kalciumra vitaminokra. Adhatsz neki joghurtot, de ezt inkább kisebb mennyiségben, mert a legtöbbjük édes. Tejföl, túró, sajt azonban mehet neki akár 5 gramm is, hetente 2-3 alkalommal. Ha azonban ettől félsz, adhatsz neki lisztkukacot, gilisztát (ám az előbbi szaga nem éppen kellemes).

Kalciumpótlásra csirkecsontot adhatsz neki, vagy tojáshéjas rántottát (alaposan törd össze a tojást!), a csonttal azonban vigyázz, ne maradjon a lakhelyén 1 napnál tovább mert beindulnak az oszlási folyamatok, vagy beköpi a légy (különösen nyáron figyelj ezekre!)!


Hobby-tenyésztő vagyok.

2010. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!