Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac vagy dzsungáriai...

Tengeri malac vagy dzsungáriai törpehörcsög?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam?Melyiket könnyebb tartani?Mibebtegyem majd?Terráriumba,ketrecbe?Melyik mit szeret enni?

2016. jan. 22. 06:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de elég komolytalannak tartom így a kérdést, hogy nem írsz semmit, hogy melyik tetszene jobban, miért, mit vársz a tartásától, milyen feltételeket tudnál biztosítani stb.


Teljesen más a két állat

- Tengerimalacot ugye párban kell tartani, a dzsungit meg egyedül.

- A tengerimalac jóval nagyobb, ezért egészen más érzés kézbe fogni.

- A tengerimalacoknak nagyobb felszerelések kellenek, amik drágábbak, DE ami ennél jóval fontosabb, hogy mivel nagyobb az állat, kettő is kell belőle, plusz nagyobbak a felszerelések, ez mind azt jelenti, hogy a tengerimalacoknak jóval nagyobb a helyigényük!!!

Tengerimalacnak min. 100*50-est szoktak javasolni, bár szerintem az két állatnak elég kicsi. Dzsunginak a nagyon minimum 60*40-es, szerintem az is kicsi, én a dzsungijaimat (külön-külön) 85*35-ös, tolóajtós terráriumban tartom.

- A tengerimalacok nappal aktívak, a dzsungik éjszaka. (A dzsungik is alkalmazkodnak bizonyos mértékben a gazdihoz, én sokat foglalkozom velük nappal is, és szinte mindig odajönnek nappal is, ha hívom őket. De éjjel is mozogolódnak:), de engem nem zavar.

- A tengerimalacok 6-8 évig is élnek, míg a dzsunginál a 2 év már szép kornak mondható, bár hallottam már 4 éves példányról is, 1,5-2, esetleg -3 év között várható az átlag élettartam. Ebből a szempontból a tengerimalac hosszabb távú elkötelezettséget jelent.


Egyrészt a két faj közül csak közelebb érzed az egyiket magadhoz, ha tényleg "tökmindegy", akkor

- vagy nem ismered a fajokat eléggé, olvass róluk többet

- vagy egyik sem igazán való neked.

Azt is el kell döntened, melyikről tudsz jobban gondoskodni. Pl. tudsz-e elég nagy helyet biztosítani két tengerimalacnak. Ha nem, akkor az máris kiesik. Vagy éjjel zavarna a zaj, akkor a dzsungi esik ki.


Írjál többet az elképzeléseidről, akkor hatékonyabban lehet segíteni, mert általánosságban kisregényeket lehetne írni mindkét fajról.

2016. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A tengeri malac sokkal tovább él. Talán emiatt (az évek alatt) jobban meg lehet szeretni is. Én ketrecben tartom,de ha veszel egyet,gondoskodj róla,hogy legyen egy társa. Szegényke nagyon magányos egy másik nélkül.

De ne félj attól,hogy ketten vannak,.nincs velük több gond:) De sokkal boldogabbak:D

A hörcsikéhez viszont ne rakj másikat,szétszedik egymást:8

2016. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

kezd először kisebb állattal hörcsöggel

a hörcsögöt könnyeb tartani mert ritkábban kell takarítani

az akvárium is elég neki de tarthatod ketrecbe is

adhatsz neki szalmát de azt nem muszály

mindennap: víz mag

adhatsz neki bármilyen gyümölcsöt, vagy zöldséget

csak soha ne adj neki K betűvel kezdődő ételt

2016. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!