Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, bélgyulladás,...

Tengerimalac, bélgyulladás, szorulásra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés igen hülyén hangzik.De mivel itt kérdést kell kiírni így valahogy próbáltam megfogalmazni.

Szóval idős fiú malacom, sajnos nemtudom hány éves lehet nálam van már durván 2-3 éve de mikor elhoztam őt is mondták hogy már pár éves, megbetegedett. Azt vettem észre hogy nem eszik,iszik rosszkedvű stb. Úgy pár hónapja volt egy hasonló eset akkor szimpla szorulása volt néhányan azt tanácsolták h én magam segítsek rajta és húzzam ki belőle óvatosan. De akkor is inkább az orvost választottam. Akkor egy egyszerű szuri megoldotta a dolgot.

Most egy másik orvos volt és ő bélgyulladást állapított meg. Kapott szegény 2 szurit illetve a további 2 napban még 2 szuri vár rá. (Ma viszem vissza az egyikre)

Erőtlen szegény és szinte csak fekszik forgolódik. Enni egyáltalán nem akar mégha lereszelek,vagy turmixolok is mondjuk uborkát amit egyébként imád. Illetve szegény szerintem inni is alig képes ugyanis ha az itatót leveszem és a kis orra elé rakom egyből rákap és iszik.

Nemtudom miféle szurikat kaphatott illetve fog kapni...Annyit mondott az orvos hogy antibiotikum és hogy meg gyógyulhat. De eddig ebből én semmitsem látok és igen kétségbe vagyok esve.

Illetve tisztában vagyok azzal is hogy idős malacnál már lehetséges hogy ez a korral jár amit kétlek, nemtudm. Jóltartott malacról van szó. Rendszeresen tisztított. Minden jóval ellátott amit csak egy malac megkaphat. széna,frissvíz és zöldségek szinte mindig van előtte. Illetve előttük. Van egy párja aki épp vemhes tőle. Szóval elég szívszorító látni hogy ő elpusztul és a kicsik nemsokára megszületnek. Az anyának egyébként az ég egy adta világon semmi baja.

Engem őszintén a legjobban az zavar hogy szegénynek még mindig szorulása,székrekedése van...Szerintem puffad tőle és ez fogja majd elvinni vagy nemtudom ... Tényleg nemtudom mit kéne tennem.


2016. jan. 24. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos, hogy szimplán szorulás. Az antibiotikum felboríthatja a tengerimalac bélflóráját, és onnan nincs megállás. Tartalmas péppel kellene beadni bélflórát (pl. nyulaknak való Gastroferm). Nem tudom, merre laksz, így nem tudok orvost ajánlani.
2016. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj neki hashajtót adni. Mondjuk egy kis olajat
2016. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tengerimalachoz értő állatorvoshoz kell vinni azonnal! Én vesztettem már el így malackát, hogy csak egy mezei dokihoz vittem aki kutyához macskához ért. Ő is nyomta be neki a szurikat, hogy majd jobban lesz, de egy hét után elpusztult a malackám.

Most az a legfontosabb, hogy a bélflóráját helyreállítsd valahogy, mert anélkül nem tud emészteni rendesen. Ehhez konzultálj dokival, hogy mit ajánl, ha nincs a közeledben olyan aki ért hozzájuk akkor hívj fel egy másikat. Itt elég sok doki fel van sorolva [link]

2016. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Láthatóan a kérdezőt annyira azért nem érdekli a tengerimalac sorsa....
2016. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!