Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot tartsak?

Milyen állatot tartsak?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit !!!

12éves fiú vagyok szeretnék állatot tartani de nem tudom melyik állat lenne a legjobb megoldás?



2016. jan. 25. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod mi nem ismerünk téged, nem tudjuk, hogy mégis mit akarsz vele kezdeni, milyenek tetszenek és legfőképpen milyen körülményeket tudsz nekik biztosítani, meg mennyi időt tudsz velük foglalkozni (és persze az sem mellékes, hogy mekkora anyagi kereted van rá).

2016. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyi időd van vele foglalkozni napi szinten?

- Mekkora helyet tudsz biztosítani neki?

- Mennyi pénzed van rá kezdőösszegként (felszerelések + állat) majd utána havonta?

- Feltétel-e, hogy szeretgethető állat legyen, vagy nem gond, ha inkább csak nézegetni való, nem túl játékos?

- Mennyire zavar a zaj, baj-e ha hangoskodik?

- Allergiás vagy valaki a családban (nem feltétlenül az állatszőrre gondolok, hanem pl. porallergia - széna és alom miattvagy ilyesmik)?

- Mekkora időtartamra tudsz betervezni? Nem mindegy, hogy az állat 2 vagy 12 évet él. Ha hosszú életűt választasz, bele kell gondolnod, mi lesz vele, ha később elköltözöl otthonról, egyetemre mész vagy gimibe, kollégiumba...?

- Mennyit utaztok és olyankor magatokkal tudjátok-e vinni vagy megoldani az ellátását vagy esetleg olyan állat kell, ami néhány napra magára hagyható?

- Van-e bármi más kritériumod?

2016. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Javítás: allergiás vagy-e vagy valaki a családodban...

Ha a fenti kérdésekre válaszolsz, akkor tudunk segíteni.

Ja és még egy:

- Kisemlős kategóriába írtad, tehát mindenképp valami szőrös állatkát szeretnél vagy jöhet hüllő- ill. madárféle is?

2016. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én a törpehörit ajánlanám :D nagyon aranyos,NEM harap ha jól van nevelve (bőven) elég hetente 1x takarítani.Én 7éves koromban kaptam meg az első hörcsögeimet azóta beléjük szerettem :) Ha bármi kérdésed van írj privibe ;D

13L

2016. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kb 30-35 ezret tudnék rászánni 2-3 óra foglalkozás kisemlőst szeretnék csak nyáron szoktunk utazni 1-2 hétre max de tatához vagy unokatesómék tudnák gondozni az állatot addig amíg haza nem jövünk ha nem bírom vagy nem ajánlott magammal vinni a nyaralásra.
2016. febr. 20. 21:45
 6/6 anonim válasza:
ha ilyen bizonytalan vagy válaszd a hörcsögöt! vagy vmi ilyesmit.nekem is ilyenem volt 7 évig, és utána lett kiskutyám, most pedig kiscicám lesz
2016. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!