Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a tengerima...

Miért csinálja ezt a tengerimalacom amikor fel akarom venni vagy letenni?

Figyelt kérdés
Ha felveszem vagy leteszem a malackám vagy csak ha szimplán odanyúlok a hónaljához akkor össze-vissza elkezd ugrálni és hangosan csipogni pedig direkt odafigyelek rá, hogy óvatosan fogjam meg, nem is a hasánál fogom, hanem a két első lábánál és a popsijánál.Néha mikor visszaakarom tenni akkor elkezd ficánkolni és kiugrik a kezemből. :/ Ilyenkor mi a baja? Hogy szoktassam le erről a viselkedésről (már ha lelehet)?

2016. jan. 28. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyik macskám csinált hasonlót. Azt nem szerette ha a földről felemeltem, mint ha tériszonya lett volna. Ha vittem a hónom alatt néhány métert, akkor is kapálózott a lábaival. Amúgy a legszelídebb macska volt a többi között. A szilárd talajon érezte jól magát.
2016. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úúú, de okos vagy! Ez nekem eszembe sem jutott. Utánaolvastam és valóban tériszonyos állatkák. Nagyon köszönöm! ^^
2016. jan. 29. 11:05
 3/4 makaroni100 ***** válasza:

A tengerimalacok rendkívül érzékenyek a hirtelen mozdularokra,hangokra,érintésre ..stb.

Sajnos ez náluk ösztönösen ott van,még a legszelidebb,kézhez szoktatott malacka is megijed egy érintéstől ha nem latja azt!

Ezért mindig úgy kell hozzájuk nyúlni hogy előtte lássák a kezünket hogy tudják hogy csak a gazdi akarja megszeredgetni őket! :)

A felemelésnél pedig arra kell figyelni hogy sosem fogjuk egykézzel,hanem mindig érezze hogy a feneke alatt nem egy nagy lyuk van (amitöl azthiszi leeshet)

Igy az a legjobb ha a fenekénél fogjuk meg és a melkadunkra tesszük , azt nagyon szeretik :)

2016. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen, ezt mind tudom és be is tartom mert állattartás előtt és közben is utánanézek/olvasok dolgoknak! (:
2016. jan. 29. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!