Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi wc mennyire mukodik?...

A nyuszi wc mennyire mukodik? Tenyleg bele csinal? Nem zavarja h van szele? Es a nyuszi porazt erdemes alkalmazni? Vagy azer nem fut el mint egy macska?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 00:19
 1/3 anonim válasza:

A wc általában teljesen beválik, a ketrecén belül is csak oda végzi a dolgát, de még ha kint van a szobában, akkor is oda megy vissza, ha rájön a szükség (hamar megtanulják egyébként).


Ha kertben lenne, akkor jobb neki egy szökésbiztos kifutó házikóval/játékokkal, jobban élvezi, mint a sétáltatást, de ha mindenképp szeretnéd, akkor inkább a póráz. Ezt persze leginkább nyáron, de a szoba is teljesen megteszi neki, ha biztonságos (vezetékek, növények).

2016. febr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nyuszi wc tökéletesen működik, az én nyuszim csak abba ürít. Fapellet van benne.

A póráz felesleges, nem tudod úgy sétáltatni, mint egy kutyát. Nekem mondjuk van, én arra használtam, hogy ne tudjon bemenni olyan helyekre, ahova kicsi korában beszorulna.

2016. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyulak zsákmányállatok, alapvetően szobatiszták, hogy a ragadozók ne találják meg olyan egyszerűen őket. Szóval a wc működik mindenféle tanítás nélkül. Ha nem, annak van valami oka, amit orvosolni kell: benyúlsz a ketrecbe, ivarosodás, nem megfelelő alom stb.


Pórázt viszont SOHA! Az életébe kerülhet. Nagyon vékony a csontozata és egy rántástól eltörhet legrosszabb esetben a nyaka is, meghalhat vagy más sérüléseket szerezhet. Nem egy nyuszi vesztette így életét.. Minden gazdi azt gondolja, majd ő óvatos lesz, nagyon odafigyel, és nem fogják fel, hogy képtelenek rá. A nyuszi érzékszervei kismilliószor jobbak, mint a mieink. A szaglás, látás, hallás is. Lehet, hogy te nem látsz semmi veszélyforrást, nem hallasz semmit, nem érzel semmit, de ő mégis megijed. Mivel mégegyszer mondom, zsákmányállat, az első reakciója a menekülés lesz. Ha pedig megindul és rohan, rögtön 60-70 km/h-val tud cikázva futni, te tutibiztos hogy nem éred utol, tehát a póráz alaposan meg fogja rántani és megvan a baj. Ráadásul úgysem fog sétálni melletted, mint egy kutya és nem tudja levezetni a mozgásszükségletét. Persze minden nyuszi élvezi a friss levegőt és a legelészést, de akkor inkább vegyél egy karámot, könnyen összecsukható, direkt így kisállatoknak árulják, és abba vidd ki.

2016. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!