Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet észre venni, ha az...

Hogy lehet észre venni, ha az anyanyúl elhagyja a kölyket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 19:00
1 2
 1/18 anonim válasza:
úgy hogy nincsenek kölykök
2016. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
körülötte
2016. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az anyanyúl fészekbe fial vak kölyköket és, csak napi egyszer szoptatja,és nem mennek utána, igy körülötte szinte biztos,hogy nincsek kisnyulak.
2016. febr. 20. 19:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát ha a kisnyulak nagyon sírnak, akkor biztosan éhesek. Az Sosem normális ha sírnak, saját tapasztalat. Meg ha ránézésre sovanykak.
2016. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű: meg kell mérni a súlyukat. Ha nem híznak naponta valamennyit, akkor nem szoptatja őket az anya. (1 gramm is valami) Az anyanyúl nem hagyja el a kicsinyeit, ha megfogod őket, viszont elég stresszes nekik, ezért csak gyorsan csináld és óvatosan, fölöslegesen ne zaklasd őket. Az első három napban max napi 1x mérd meg őket, utána ha gondolod 2-3 naponta.
2016. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, ha megfogom kisnyulakat biztos kidobja őket az anyjuk.
2016. febr. 21. 07:11
 7/18 anonim ***** válasza:
4/6os vagyok. Én rendszeresen hozzaerek a kisnyulakhoz, mert a feszket mindenképpen at kell vizsgálni h nincs e esetleg halott fióka (már így is jártam) de még olyan Sosem volt h utána az anya elhagyja a fiokakat. Bár nekem rendkívül szelíd anyaim vannak, lehet h ezt nyulja is válogatja. Nem mondom h probald meg de Elvileg akivel az allat napi kapcsolatban van, ismeri az illatod, akkor gond nem lehet.
2016. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a nyulak nem dobják ki a kicsiket az emberi vagy más idegen szag miatt. Egyes állatfajok igen, de a nyulak nem ilyenek. Persze megeshet, bár nem sűrűn, de ahhoz akkor rendkívül rosszul kell tartanod őket és szinte nulla kapcsolatban lenned velük.
2016. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Cdak idösebb és vadabb anyulat kaptam 3 hetes vemhesem igy nem ismer és apám anyanyulai is, mindig kidobták őket, ha hozzákuk ért.
2016. febr. 21. 10:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor viszont az a ti hibátok, változtassatok rajta. Töltsetek velük több időt, a nyulakkal foglalkozni kell. Napi fél óra is elég ahhoz, hogy ne kezeljenek idegenként. Adjatok nekik elég nagy teret, ugyanis a szűk hely, a mozgáshiány, a bezártság stresszeli őket, agresszívvá válhatnak és a feszültségtől akár meg is ehetik a kicsiket vagy "csak" elhagyja őket. A baktól mindenképp válasszátok el. Ha kicsi a hely, akkor a többi nősténytől is. Ha csak egy rács az elválasztó, ugyanúgy érzékelik egymást, ami szintén stressz. Az anyanyúlnak kell távolság a kicsinyeitől, egyrészt, hogy ne tudjanak folyton rajta lógni, legyen nyugalma, másrészt mert feszültebbé teszi, ha közel van hozzájuk. Ösztönösen bennük van, hogy a jelenlétükkel odavonzzák a ragadozókat, ezért sok időt töltenek távol a fészektől. Ha a vemhesség alatt és a születés után túl gyakran zargatjátok őket, az szintén a már leírtakat válthatja ki. Érdemes ilyenkor csak az etetés erejéig "piszkálni" az anyát. Nem csak ember stresszelheti őket ily módon, hanem állat is: a fajtársai, amik a közelében vagy netán vele egy ketrecben vannak, illetve ha kint van tartva bármi vadállat, ami elsurran ott, pl. nyest.

Miért szaporítotok nyulakat, ha ennyire nem értetek hozzájuk?

2016. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!