Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vérezhet a tengerimalaco...

Mitől vérezhet a tengerimalacom körme?

Figyelt kérdés
Hétvégén észrevettem, hogy a tengerimalimnak csúnyán bevérzett a körme. Mit kell tenni ilyen esetben? Nyilván lefertőtlenìtettem, de ettől függetlenül elvigyem állatorvoshoz? Be kell neki kötözni?

2016. márc. 7. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Bekötözni nem kell, de ha vágás közben vérzett be, mert rosszul vágtad, akkor azért ki kéne igazítani. Ha meg nem is vágtad, akkor mindenképp nézzen rá doki, legalább megmutatja, hogyan ápold a körmeit. :)
2016. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vágtam neki a körmeit, nem is én szoktam mert tudom, hogy baj lenne belőle ezért inkább elviszem kutyakozmetikába. Sajnos annyira beszakadt neki, hogy igazítgatni sem lehet rajta. Az alvadt vértől nem látom rendesen, hogy mennyire szakadt be neki, de ugye visszanől a körme?
2016. márc. 7. 09:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Elvittem állatorvoshoz, aki lecsípte neki. Furcsa volt, hogy nem fertőtlenítette le utána. Szerintetek lefertőtlenítsem én betadinnal? Mellesleg elég durván vágják az orvosok a körmüket. Attól féltem, hogy mindegyikbe belevág mert minden körménél felcsipogott, holott a kozmetikusnál meg se mukkan.
2016. márc. 7. 10:22
 4/6 anonim válasza:
Szerintem azért fertőtlenísd le!
2016. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lekenheted, de a betadine eléggé csíp, csak akkor használd, ha nincs más, és higítsd be rendesen. Hyperolt vagy Aptus Sentrx sebkezelő gélt szoktak javasolni helyette.
2016. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Én Aloe First-el szoktam lefújni, nem csípte neki és hálistennek már sokkal jobban érzi magát! :)
2016. márc. 8. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!