Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok lenne par...

Tengerimalacosok lenne par kérdésem. Terrariumban tarthato? Ha ketrecben van ragja pl ejszaka? Kepes minimalis ragaszkodasra? Harap? Őszintén van olyan gond vele ami miatt valaki megbanta hogy tart? Koszi.

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Tartható terráriumban, de nem szellőzik olyan jól, nehéz takarítani egy olyan méretű (min. 50x100 cm-es) terráriumot, ahol legalább két tengerimalac eléldegél.

A ketrecrágás napszaktól független, egyénfüggő, nem csinálja mindegyik. Ha éjszaka megvan mindene, nem valószínű, hogy rágna.

Kézhez lehet szoktatni, de a harapás megint csak egyénfüggő. Türelmesnek kell lenni vele, ez egy félénk állat.

Biztosan van, aki megbánta.

2016. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mi ketrecben tartottuk, de nem emlékszem, hogy rágta volna. De éjjel motoszkálhat, szóval szerintem inkább ne tartsd ott, ahol alszol. Meg kissé szaglik is, bár ha elég gyakran takarítod, akkor szerintem ez kiküszöbölhető. Harapni nem szokott, lehet simogatni. Elég nyugodt állat, nem is csinál sokmindent alváson és evésen kívül. :D Szokott "dürrögni" meg riszálni, ha ellenkező nemű malaccal tartod. Szerintem vicces kis állat. :D
2016. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi :-)
2016. márc. 13. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Készíts neki ilyen helyet. Jobb a malacoknak, és neked is. Olcsóbban vagy ugyanannyiból megvan, mint egy ketrec, nem zörög vele stb. Takarítani is könnyű. Nekik meg nagy helyük van és jobban érzik magukat, plusz nem károsítják magukat a rácsrágással.

A terrárium teteje egyébként ha végig rácsos vagy nyitott, akkor teljesen jól szellőzik, hülyeség ez a nem szellőzik megfelelően dolog. Oké, a ketrecben jobban jár a levegő, ami egyébként nem feltétlenül jó, mert huzatot kaphat, de a terráriumban sem fülled be, nem lesz semmi gond, jól kapnak levegőt.

Nagyon minimálisan képesek ragaszkodni, ha nagyon sokat foglalkozol velük.

Nem harapnak, ha megfelelően bánsz velük.

Az én bajom az volt, hogy hangosak. Ha éjjel szaladgálnak, játszanak, az zajos és nem bírtam aludni. ha éhesek vagy valami olyan van, akkor meg hangot adnak, ami nekem szintén hangos volt.

2016. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek tenyleg nagyon jo kis helyek,koszi :-)
2016. márc. 13. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,kedves kérdező!

Nekem van 2db tengerimalacom,és elmondanám a tapasztalataimat.:D

Én inkább a ketrecet javaslom,a ketrec méretet,ami a minimum azt is már leírták előttem.A ketrec jobban szellőik,és így nyáron is mikor iszonyatosan nagy meleg van,akkor legalább nem "sül" meg a malac.:D Gondolj bele terráriumban neki kész szauna lenne.A ketrecet hogy rágja-e az attól függ hogy milyen a malackád.Éppenséggel éjszaka tuti nem rágja,mert ő nem éjszakai állat,és emiatt ugye sete alszik,nappal aktív.Az én malacaim mellesleg,elég gyakran rágják a rácsot,napközben.De akkor még nem olyan idegesítő,mint éjszaka,mikor aludnál.:D Szerintem igen is képesek egy minimális ragaszkodásra.A malacaim közül,az egyik nagyon szereti a dögönyözést,és mikor jövök haza vagy belépek a szobámba köszönnek nekem.:) A malacaim egymáshoz is nagyon kötődnek,mert amikor csak az egyiket veszem ki a ketrecből,akkor sírnak egymás után.A harapás...Ez is egyén függő,az enyémek is "harapnak",de ezt nem úgy kell elképzelni,hogy neki ugrik a kezednek,megharap,és nem akar elengedni.xD az enyémek nem úgy harapnak,hanem kíváncsiságból rákóstolnak az ujjamra,érzékien.:D Egyáltalán nem fáj. Nagyon szelíd kisállatok amúgy.Amúgy biztos van aki megbánta,de szerintem nem nagyon lehet megbánni.Tündéri kisállatok,nagyon aranyosak,barátságosak(az elején csöppet félénkek),és nagyon élettel teliek.:D Annyi hátrányuk van,hogy sokat piszkolnak.Sokat bogyóznak,emiatt kell hetente takarítani.Mikor jókedvük van,és ugrándoznak,akkor kiverik a forgácsot.DE ezt megbírod oldani,ha nem forgácsot raksz be alájuk,hanem pl:fürdőszoba szőnyeget.

Az hülyeség hogy a malac megrágja,és lenyeli.:"D

Nekem a szüleim voltak úgy vele régebben mikor akartam malacokat,hogy BIZTOS HOGY NEM JÖHET IDE.:D Mivel akkor is voltak hörcsögeim,és anyum úgy volt vele,hogy ezek már túúúl nagyok,meg voltak velük szemben előítéletei.:D

DE mikor elmentünk kisállat kereskedésbe venni a höriknek tápot,akkor megláttam 1 tündéri kismalacot,és tudtam hogy ő kell nekem.xDDD ugye akkor anyuméknak is nagyon megtetszett,de nem akarták akkor se.:D Másnap mikor jöttem haza a suliból,itthon is volt az akit kinéztem.Végül kiderült hogy anyum akarta a legjobban,aki először nagyon nem akart.xd szval anyumat is elbűvölte.:D Aztán jött a másik mali is.xDD

Bocsi,hogy hosszú lett.:D Így összegzés ként ajánlom a malacokat.

2016. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak minimális ragaszkodásra képes, de szereti is a gazdáját, majdnem mint egy kutya vagy macska.

Harap ha rosszul bánsz vele. Olyan háziállat nincs aminek minden egyede harap bárhogy kezeled, a harapás a rossz nevelés védjegye.

2016. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!