Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatom egy ólban a nemsokár...

Tarthatom egy ólban a nemsokára ellő nyulamat és az egyik kisnyusziját? Nincs 2 hónapos a pici, nem valószínű h bántja őket, ugye?

Figyelt kérdés

2016. márc. 13. 13:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy ki kell engedni, de felügyelettel. Akkor meg észre kell venned, hogyha fial, kicsiket nevel, üreget ás.. simán meg is szökhetne vagy megölhetné valami. Nagy tévedésben vagy, ha szerinted csak a menyét és a szúnyog a veszélyes számukra. A szúnyoggal gondolom a mixomatózisra gondolsz, amit egyébként nem csak szúnyogok terjesztenek, hanem minden vérszívó: bolha, tetű, poloska, bögöly stb. Télen is akadnak, de mostmár amúgy is tavasz van. Viszont nagyobb veszélyt jelentenek a ragadozók, elsősorban a rókák, (kóbor)kutyák és legfőképp a nyestek. Igenis vannak télen, sőt télen a legveszélyesebbek, mert kevesebb a táplálék és éhesebbek. Nekem egyébként pont idén télen rágta egy nyest be magát a nyúlketrecbe, de szerencsére épp átalakítás alatt volt, ezért a nyulak bent voltak. A korábban eltemetett állatom pedig kiásta egy nyest és szétcincálta a tetemet. Tehát vannak. Pár éve pedig egy kutya ölte meg az egyik nyuszim úgy, hogy fényes délután volt és kint voltam én is. Egy pillanat alatt átugrott a kerítése egy kutya, átharapta a kint lévő nyuszim torkát. Gyorsabb volt, mint én.. azután tovább rohant. A nyuszim a karjaimban pusztult el. Tehát ragadozóveszély az van mindenütt odakint. Figyelni kell, nem magára hagyni úgy, hogy ne tűnjenek fel ennyire feltűnő dolgok.

Ez egy gond, de tudnám még sorolni ennyi ismeret alapján is, nemhogyha még többet tudnék meg..

2016. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Basszus sajnalom :( akkor nemtom de mostmar par hete az enyem sem mehet ki...
2016. márc. 13. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!