Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac! Van egy 6éves...

Tengerimalac! Van egy 6éves lány tengerimalacom megszeretném fialtatni lehetséges ez? Nem lenne valami baja?

Figyelt kérdés
Az udvaron tartom( télen persze bent van) és szeretném hogy 4-5 malacka szaladgáljon az udvaron olyan aranyosak lennének:)
2010. ápr. 3. 22:40
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és még mielőtt letámadnátok gondoznánk őket rendesen!:)
2010. ápr. 3. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha eddig nem fialt még sosem akkor nem szabad mert belehal! Ha 1 éves koráig nem fial akkor valami csont összeforr neki és nem tud megfialni!
2010. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, már semmiképpen nem lehet, csak max. 1 éves koráig! Ez szabály a tengerimalacoknál!
2010. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem válaszolókhoz: ha egyéves koráig nem fialt, már nem szabad. Egy éves kora körül elcsontosodik a medencéje (ha már fialt, nyilván szélesebb állapotban, "szűzen" pedig szűken) és már nem tud tágulni, hogy a kismalacok kibújjanak. Anya és kicsinyei egyaránt belepusztulhatnak a szülésbe.
2010. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sajnos még nem fialt sosem:(

Szerintetek ha vennék mellé fiatalabbakat (szintén kislányokat) megszoknák egymást?

2010. ápr. 4. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vehetsz mellé kislányokat. Lehet, hogy az elején lesz némi ellentét, de szerintem hamar megfogják szokni egymást. Amikor én a három éves tengerimalacom mellé hoztam egy kicsit, a nagy le sem bagózta a másikat, szinte levegőnek nézte, aztán meg jól elvoltak.
2010. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, hogy a tengerimalacoknál, hogy van a nőstény mert, nekem csak hím van. De a kutyáknál, ha veszel két nőstényt ( pl: amerikai staffordshire terrier) ugyanabból a fajból és amikor megy a harc a rangsorért, és egyik sem enged, akkor bizony vérre mennek, sőt van hogy meghal a sok vérvesztésben és ez csak a rangsorért. (tenyésztői tapasztalat) Bár fogalmam sincs hogy a tengerimalacoknál hogy van mert nekem 1 hím tengerimalac és egy hím nyúl van eggyütt.
2010. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
2010. ápr. 4. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!