Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mint leendő patkánytartó...

Mint leendő patkánytartó kérnék pár tanácsot, lehetséges? (Kérdések alul)

Figyelt kérdés

Szeretnék patkányt tartani, olvasgattam de örülnék ha személyes tapasztalatokat megosztanátok és válaszolnátok pár kérdésemre.


Kérdések:

1.:Azt olvastam hogy egyedül nem szabad tartani, ez igaz?

2.:Ha ennek ellenére mégis egyedül lenne tartva miylen problémák lennének?

3.:Ha kettőt szeretnék melyik a jobb választás: Két hím kiskorától együtt(azt olvastam akkor jól megvannak) vagy 1 hím és 1 nöstény de a hím ivartalanítva. Esetleg 2 nőstény?

4.:Mennyi idő szabad őket kicsit kiengedni a lakásba hogy ne bújjon el valahol?

5.:Mennyi idő körül belül még megtanulja a nevét?

6.:Más háziállatokkal hogy jön ki?


Válaszokat pedig előre is köszönöM! :)



2016. márc. 26. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

1-2 lehet egyedül is tartani, de célszerűbb kettőt legalább mert nagyon társas lény és vagy ott vagy éjjel-nappal.

3 két nőstény vagy két hím, nincs hiearhia náluk ezért nem lesz bunyó. Akár később is vehetsz melléjük mert befogadják. Nőstény hím párosítás nem jó ötlet mert nagy a szaporulat ivartalanítás meg nagyon drága ha találsz orvost aki elvállalja mert ilyen kis állatokat kockázatos altatni.

4 ha foglalkozol vele akkor szinte egyből-pár nap tudni fogod.

5-----

6 a kutyámmal kijött mindig mindegyik (egyszer volt egyszerre 17, egy teljes alom)

pár tanács: jobb a csutkaalom mint a forgács mert nem büdösödik ritkábban kell cserélni, és beszivja a pisit ezért nem fáznak fel (a patkányok nagy ellensége)

akármilyen kaját adhatsz nekik nem finnyásak és nem árt nekik főve-sülve-nyersen mindent megesznek(erőset nem adtam nekik)

2016. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)Még annyival egészíteném ki a kérdést hogy mennyi időt kell vele tölteni? Mármint nem tudok 0-24-ben vele foglakozni mert iskolába járok és dolgozom is.


Egyik héten amikor suli van akkor legkésőbb 3-ra otthon vagyok és vannak olyan napok(szerda, péntek) amikor délelőtt is otthon tudok lenni.


A másik hét, melós héten hétfő kedd egész nap otthon, a többi nap viszont 8-tól este 8-ig dolgozom.

2016. márc. 26. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Facebookon keresd meg a Patkányvarázs nevű csoportot. Nagyon segítőkészek, 100 % naprakész információk, az összes kérdésre tudnak válaszolni és fognak is! :)
2016. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs hierarchia, csapatban élő állat, azoknál mindig van ,az enyémeknek is megvan a rangsor.

Az ivartalanítás már nem olyan durva dolog, egzós doki simán megcsinálja, ha Budapesten vagy drágább de nekem vidéken fejenként egy ötösért megcsinálta, arra figyelj hogy olyan dokihoz menj aki gázzal altat, nehezebb túladagolni mint a szurit.

Egyébként a töketlen hím - több nőstény csapatot tartják a legjobbnak.

2016. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, Patkányvarázst én is ajánlom ,van honlapjuk is nagyon sok infóval
2016. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!