Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ti törpenyuszitoknak milyen...

A ti törpenyuszitoknak milyen fajta ketrece van?

Figyelt kérdés
Hálás lennék ha leírnátok a ketrec nevét, és hogy mennyire vagytok vele elégedettek...

2016. márc. 29. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ketrecnek nincs értelme, zörög, kicsi, nehéz takarítani, a nyúl utálja többnyire. Kivéve ha óriásit veszel, de azzal még több bajod lesz és nagyon drága. Pl kültéri emeletes ketrecekből vannak jók, bentre is az jó.

De ha olcsó kell akkor vegyél kifutót, vagy kerítéselemeket és keríts el egy részt a nyúlnak a szobában, aztán rendezd be, fekhely, macskawc, játékok, stb. Tegyél alá könnyen mosható gumiszőnyeget vagy valamit ami nem zörög. 100x100-as legyen kb a helye.

[link]

2016. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

100x100 nem elég!

A ketrecet felejtsd el, az nem nyúlketrec, hanem kínzókamra.

Egyetlen nyuszinak minimum 2 négyzetméter kell. Arról nem is beszélve, hogy csak fajtárssal érzik igazán jól magukat, tehát eleve kettő kéne, ami 4 négyzetmétert jelent.

Egy benti nyúlketrec így néz ki:

[link]

Mellé kell napi 5-6-7x óra kiengedés is.

Ha esetleg kinti ketrecben gondolkozol, akkor pedig:

[link]

Különben is ha te építed, sokkal jobban jársz. olyan lesz, amilyenre te szeretnéd, nagyobb is, a nyúlnak is jobb és olcsóbb is. Egy 100x50 centis új ketrec 10-15 ezer forint. Egy 4 négyzetméteres ketrec, amit te építesz, az 3800 forintból már megvan.

2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, egy nyuszinak nem ketrec kell, ott csak szenvedni fog akkor is, ha mondjuk csak éjjelre zárod be, nappal meg ki van engedve.. Építs neki legalább 2-3 négyzetméteres helyet. Én is építettem, nem nehéz és nem drága. Sokkal jobb, mert akár be tudok ülni mellé és takarítani is könnyű és a nyuszik is jobban érzik magukat. Persze két nyuszinak kétszer ekkora hely kell és lehetőleg két nyuszid legyen.
2016. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk ebből a ketrecből van kettő is:

[link]

Ha minden igaz, újrahasznosított anyagból van, ezért esett rá a választásom. :)

A 120-asak a nagyobbakhoz tartoznak, de nem annyira hatalmas, hogy ne férjen el a szobában, viszont a nyuszi is talán ki tudja ugrálni benne magát, úgyhogy ha újfent ketrecet kellene vásárolnom, erre esne a választásom.


Egyébként én a ketrecek ajtajait leszereltem, hogy szabadon mászkálhassanak a nyuszik a szobában. A napi 2-3 órás kiengedés édeskevés egy olyan mozgásigényű állatnak, mint a nyúl.

2016. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!