Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 1 fiú és 1 lány degum,...

Van 1 fiú és 1 lány degum, tegnap hajnalban szült meg a lány .7 kicsit szült és abból 5 halva született 2 meg pár óra múlva meghalt! Ez miért lehet? Csak az első fialás ilyen? A többi alomba egézséges degu babák lesznek?

Figyelt kérdés
Nagyon sajnáltam őket :(

#Kis degu #Degu fialás
2016. ápr. 3. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Miért szaporítod őket? Miért nem azonos neműeket tartasz? Mi a célod a kicsikkel? Nem vagy tenyésztő, amint látszik, nem értesz a szaporításukhoz, hagyj fel vele!
2016. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a lánnyal van probléma, nálam pl az egyik hörcsöglánynak mindig pár óra alatt elpusztulnak a kölykei, amikor odatettem egy anyahörcsögöt szoptatni akkor pár napig bírták. A másikkal semmi gond nem volt(amikor deguim voltak akkor volt h 1-2 elpusztult az alomból, de általában nem volt gond). Nem lehet h a fiú bántotta őket? Tegyél még egy próbát, hátha most csak nem volt szerencséd.
2016. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem nem én nem tenyésztem őket csak két különböző nemű degum van! A kicsiket az álatkereskedés beveszi . És igen énis úgy döntöttem hogy ha a következő alom is ilyen lesz akkor külön rakom őket. És nem a fiú nem bántotta őket halva születtek a másik kettő pedig pár órán belül meghalt.
2016. ápr. 3. 12:18
 4/19 anonim ***** válasza:
A degulányod valószínűleg már vemhes, szóval sok jóra ne számíts. Vagy halva születnek azok a kölykök is, vagy hamarabb hal meg a mama kölykökkel a hasában... mindenképp szedd szét őket, még most. Ivaros neműeket együtt csak úgy tarthatsz, ha megfelelő felmenőkkel rendelkeznek és egészségesek, ami itt nyilván nem valósul meg. Az állatkereskedésbe meg kígyókajának megy többnyire, normális ember onnan nem vesz degut, csak tenyésztőtől...
2016. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendben! Akkor szétszedem őket.
2016. ápr. 3. 19:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nem fog meghalni ! Ha már vemhes akkor a 2. Kommentelő tanácsára azt még megvárom . Ha azok sem lesznek egézségesek akkor hagyom ezt az egészet és külön szedem !
2016. ápr. 3. 19:49
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségesek lesznek akkor is hagyd, nagyon nagy teher már így is a mamának hogy zsinórban 2x szült, egyik válaszolónak meg igaza van, ha az állatkereskedésbe ha beadod a cuki kölyköket 10-ből 9-et egy kígyónak fognak adni. A nemeket nem fogják szétszedni ha ivarérettek. Ugyanonnan vetted a két degudat? Ha egyszerre, egy terráriumból, még az is könnyen megeshet hogy testvérek.
2016. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem ! Két külön állatkereskedésből vannak ! Már hagyom , ezt még megvárom hogy lefialjon aztán külön szedem őket ! Ha egészségesek lesznek ha nem . (Remélem hogy azok lesznek)
2016. ápr. 4. 16:04
 9/19 anonim ***** válasza:
Fialás előtt nemsokkal szedd szét őket, amint befejezte a mama a fialást, az apuka akár azonnal újra be is fedezheti és ha épp suliban/munkában vagy meg is van a baj.
2016. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Rendben ! Most egész nap alszik és ha felkel egy kicsit akkor remeg ! Az nagy baj? Vagy csak a kimerültségtől van? Nem tudtam hogy ilyen komplikált degukat tartani. Hagyom pihenni rengeteg ennivalót kap , remélem helyre jön.
2016. ápr. 4. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!