Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot lehet kint...

Tengerimalacot lehet kint tartani akár télen is?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 4. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetne, mivel magashegységböl származik a faj, de csak akkor, ha egyrészt ehhez van szoktatva (fokozatosan) kis kora óta, másrészt még nincs kitenyésztve belöle a hidegtürés.

De mindenképpen szükséges egy nem kicsi, jól höszigelt és száraz ház, ahová el tud bújni, ha fázik.

2016. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
A vad tengerimalac bírja a hideget, de a háziasított már egyáltalán nem biztos.
2016. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet kint tartani. Magyarországon ez nem elterjedt dolog és ezért sokan hiszik, hogy nem lehet, de pl. Németországban nagyon sokan tartják kint őket egész évben. Pedig ott még hidegebb is van.

Az a lényeg, hogy ugye mindenképpen többen legyenek (eleve társas lények és így melegítik is egymást), tavasszal-nyáron kerüljenek ki, tehát jó időben, hogy a telet fokozatosan szokják meg, kint elég nagy helyük legyen, hogy tudjanak rohangálni és mindenképp legyen egy vagy több kuckójuk, ami nem túl nagy, de nem is kicsi, hogy kényelmesen elférjenek, de ne legyen nehéz befűteni a testhőjükkel. Ez ugye minden oldalról teljesen zárt legyen és legyen kibélelve alaposan szalmával. Magának a ketrecnek nagyon biztonságosnak kell lenni, erős drótot, fát kell használni és minden oldalról biztosítani, hogy ne juthasson be semmilyen ragadozó (róka, macska, kóborkutya, ragadozó madár, nyest, patkány..) és ők se juthassanak ki. Ja, és legyen bőven olyan helyük, ami nem lesz csupa víz, ha esik az eső, tehát van rendes tető és nem is túl szeles. Pl. néhány tengerimalacketrec egész évre kintre:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem ajánlatos kint tartani! Valóban Magyarországon nem lehet elterjedt a kinti tartás, én még sosem láttam vagy hallottam olyanról, aki a tengerimalacát kint tartaná télen. Ezek a kisállatok nem erre vannak kitalálva. Minimum 15 fok kell nekik télen is, ezt kint semmilyen bélelt hellyel nem tudod biztosítani és nagyon hamar megfázhatnak szoktatás ide vagy oda. Ha csak kint van lehetőséged állatot tartani, szerintem válassz valami mást inkább, mint tengerimalacot.
2016. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyáltalán nincs szükségük 15 fokra! Eleve magashegységből származnak.. Ugyanúgy bírják a hideget, mint mondjuk a nyulak. megfelelő ketrecben, megfelelő kuckókkal teljesen jól. Mint mondtam, Németországban, ahol még hidegebb van, mint itt, elterjedt dolog a kinti tartásuk és semmi bajuk.

Ha tudsz németül, itt pl. olvashatsz róla: [link]

Vagy itt: [link]

[link]

[link]

Ezek csak az egész éves kinti tartásról írnak.

2016. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 tengerimalacom van és kint tartom őket télen-nyáron, most 4 évesek és soha nem volt semmi bajuk.
2016. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezeket a kinti kecókat elnézve egy "kicsit" többe fog kerülni a kinti tartásuk, de ilyenben még én is laknék.
2016. ápr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a németek legalább foglalkoznak az állatok jólétével, soha nem zárnàk be a malackákat egy nálunk elterjedt 100x50es ketrecbe. Több négyzetméter helyük van, plusz kiengedés naponta pár órára. A linkelt ketrecek egyáltalán nem luxusketrecek, ott ezek nem számítanak csodának.
2016. ápr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a jó válaszokat ☺
2016. ápr. 5. 06:59
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Na mondjuk németéknél van is olyan fizetés hogy egy ilyet meg tudjanak engedni maguknak csak úgy.
2016. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!