Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS, kaphatok sok-sok jó...

SOS, kaphatok sok-sok jó tanácsot?

Figyelt kérdés
Hello! A hétvégén kapok kettő mongol futóegeret és pár tanácsot szeretnék kérni. Pl. Harapós-e, mekkorát ugrik, mennyire kezesek, mit adhatok enni nekik (gyümi, zöldség) ? tehát ezek az általános kérések. Nagyon jól jönne tényleg egy-két tapasztalat,tanács. Előre is köszi mindent.

2016. ápr. 13. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem van 2 fiúcska mongol futóegerem. Ketrecben tartom őket az egyik nagyon szeret ásni de mióta van mókuskerék így azt tekeri mindig de így is kipereg a forgács. A másik a ketrecet szereti rágni minden este erre alszom el. Márciusban volt egy éve hogy itt vannak nálam. Nagyon sokáig zavart hogy rágja a rácsot nehezen aludtam el mert nem vagyok valami jó alvó a mókus kereket van hogy estére ki is veszem amikor már nagyon nem bírom...de össze szoktunk. :D Nagyon jó fejek amúgy. Kint nem sokat vannak mert nem tudom ezek nem szeretnek kint lenni XD mármint a kezemben kinyitom az ajtajukat kiszimattól de nem jön ki. Egyetlen egyszer sem haraptak meg :)

Uborkát adok nekik meg paprikát néha, répa-alma a kedvenc....meg mikor mi van itthon igazából. Paradicsomot meg citrusféléket nem mert attól lehet hasmenése túl lédús azt olvastam valahol. Bár lehet nekik adni csak ritkán és nem sokat de én nem szoktam. Sajtot adok nekik néha vagy túrót. Hörcsög kaját szoktam nekik venni de sok mindent nem esznek meg belőle válogatnak nagyon szóval sok kaját kiszórok mert nem merem megtenni hogy nem adok nekik új adagot félek bár biztos nem lenne bajuk van amikor berágok és még meg nem eszik addig nem adok nekik újat és akkor el is szokott fogyni szépen minden a tálkából. De legtöbbször csak kiszedegetik a kedvenceket és azt eszik meg. Adtam már nekik tengerimalac kaját meg patkány kaját is de mindegyikbe van olyan amit ott hagynak már nem is próbálkozom.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaaj még annyi hogy ha kézben van akkor folyamatosan mozgásban van, nem nagyon lehet őket babusgatni mint pl egy nyuszit vagy egy tengerimalacot. És ne tartsd magasan mert ha leesik ne essen nagyot. De ha ügyes vagy akkor mindig elkapod :) kis fürgék.
2016. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Amúgy nekem nem lenne magason, se nem lenne a szobámban.
2016. ápr. 16. 00:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Es meg azt szeretnem kérdezni (hogyha tudsz róla képeket nézni) akkor szerinted jo ketrec nekik a "Savic Large Gerbilarium" ?
2016. ápr. 16. 00:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és nekem lenne kifejezetten futóegér tápom. Amúgy köszi :)
2016. ápr. 16. 00:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a ketrecet amit írtál jónak tűnik de sehol sem találtam méretet és az számít. Nagy ketrec legyen.

Nekem is volt olyan táp is, de az enyémek válogatnak XD lehet én rontottam el valamit, el vannak kényeszttetve :D

2016. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Méretei: h70xsz37xm51 cm. Nekem meg a hörcsögöm van elkényesztetve.
2016. ápr. 16. 14:23
 8/11 A kérdező kommentje:
De ki lennének sokszor engedve.
2016. ápr. 16. 14:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó lesz a ketrec :)
2016. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. ápr. 17. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!