Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyiben tér el a tartása a...

Mennyiben tér el a tartása a tengerimalacnak a nyuszikétól?

Figyelt kérdés
Van két nyuszim két éve, viszont nem rég megmentettem egy kölyök malackát és annyira beleszerettem, hogy szeretném megtartani. Tudom, hogy ajánlott társaságban tartani, de én mindenképpen egyedüli malacnak szeretném. Ez nagy gond a malacnak? Külön ketrecben lenne, semmiképpen nem a nyuszikkal! Mennyiben tér el a tartásuk, sok plusz dologra kell figyelni? Étrendje nagyon különböző? Mennyire hajlamosak talpfekélyre, egyéb betegségekre? Ő is szobatisztaságra nevelhető, mint a nyuszi? Ketrec javaslat? Mi legyen benne mindenképpen? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. ápr. 17. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond az egyedüllét az én malacomat is egyedül tartjuk egy ketrecben a társa mar egy éve meghalt es különben jól elvan. Nem nagyon eltérő az étrendjük de a malacnak külön száraz kaját vegyél Ja es a tengerimalacok szeretik a pitypangot es a füvet úgyhogy azt is adhatsz neki csak arra kell figyelned hogy a fu vagy pitypang ne legyen vizes ha odaadod neki mert érzékeny a gyomruk nagyon. Uborkát es répát meg almát is adhatsz neki de az almával vigyázz mert ha túl sokat adsz neki felpuffadhat a gyomra. Ketrec hát a mienk az kb 1 méter plusz mínusz pár centi de sztem nm kell olyan nagy a mienk is csak azért ekkora mert két malac volt benne. A szoba tisztasággal kapcsolatban meg a mienk össze-vissza végzi a dolgat a ketrecben volt mar hgy vettünk neki malac vécét de semmi értelme. A ketrecben mindenképpen legyen tálka amibe raksz neki szárazkajat es legyen itatoja is mint a nyusziknak es faforgacsot rakj alá jobban szeretik azt. A fűvel kapcsolatban tudom hgy lehet venni szénát a boltban de hidd el nekem a frissen szedett viz nélküli füvet jobban szeretik.
2016. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az első válaszoló sok butaságot írt, ne hallgass rá. A gemon.ro oldalon több hasznos információt találsz, pl arról is, hogy miért MUSZÁJ legalább kettőt tartani. Ne ítéld 80.000 óra magányra :(
2016. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp kettőt, ha fiú és domináns természete van, ivartalanítsd és hozz mellé 1-2 csajszit, ha lány akkor is lány társa legyen, 2 fiút nagyon nehéz összeszoktatni.

Sok egyedüli malac lesz depressziós, akármilyen sokat foglalkozol vele, nem tudod pótolna azt amit egy másik malac nyújt neki, játszást, együtt alvást, 24/7 együttlétet, ha pedig félős egy társ sokat dob a szociális fejlődésén

Ketrecnek egy minimum 100x60-as ajánlok, fressnapfban egész olcsók, alomnak pormentes forgács, kajának a versele-laga pelletált vagy nature tápokat ajánlják, akár keverve, répa, ubi,paresz, alma, körte stb mehet, salátát CSAK biotermesztésből és keveset, felszívja a számukra mérgező nitrátot és a vegyszereket, a legbiztosabb ha nem adsz nekik, K betűs zöldség szabály, és a legfontosabb hogy a tengerimalac szervezete a többi rágcsálóéval ellentétben nem tud C-vitamint előállítani, venni kell por formában és a kajájára szórni.

2016. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, széna mindig legyen előtte, rendes füvet meg csak onnan szedj ahol tudod hogy nem jár más állat.
2016. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyjából megegyezik a nyuszik tartásával, ahogy látom. Akkor a wc-re szoktatás kizárt? Csak mert nekem óriási segítséget jelent ez a nyusziknál. Illetve sokan írtátok, hogy nem lesz el egyedül a malac, hát majd meglátom, hogy mit tudok tenni az ügy érdekében, hogyan alakul a dolog.
2016. ápr. 22. 09:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj, és még azt szeretném megkérdezni, hogy szükséges-e a malacnak is valamilyen oltás, mint a nyuszinak?
2016. ápr. 22. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Oltásra nincs szüksége. Wc-re szoktatható, ügyesen megtanulják. Ekkor a ketrec aljába polárt kell nekik majd tenni.


Egyedül nem lesz el...

2016. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!