Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket adjam a törpenyuszina...

Melyiket adjam a törpenyuszinak? Nature, vagy Complete?

Figyelt kérdés

A fiú nyuszi egy éves múlt, a lány nyuszi pedig hamarosan szintén eléri az egy éves kort. A tenyésztőtől kapott táp után Versele Laga Cuni Junior Nature-t ettek, majd szép lassan átálltak ugyanezen fajta táp felnőtt nyuszis verziójára. Azonban a napokban azt olvastam, hogy a Nature-féle eledel valamiért mégse olyan jó nekik és helyette a Versele Laga Cuni Complete-t ajánlják.


Érdekelne: Mivel jobb a Complete (ha jobb)?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. máj. 3. 18:02
 1/3 anonim válasza:
0%
Completeban több a hozzáadott vitamin, nature az természetes
2016. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim Completet eszik(mértékkel). Amiért szerintem jobb:magasabb a rosttartalma, a fogakat jól koptatja,mivel pellet ezért nem tud belőle válogatni(ez nálunk nem lenne probléma,mert haspók).
2016. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az előttem lévők írtak, azok is igazak, de nem ezek a legfontosabbak. A legfontosabb ok, amiért a complete jobb, hogy az őröletlenül készül. Az összes többi táp, így a nature is, az őrölt. Az őrölt darabok pedig túl kicsik, ezért a nyuszi vakbelében landolnak és nem a vastagbélen mennek át. A vakbélemésztés a nyuszik egyik sajátossága, alapvetően természetes dolog, ott a baktériumok dolgozzák fel a táplálékot. DE a tápnak szinte az egésze a vakbélbe kerül, ezért túl sok lesz ott a táplálékpép és a baktériumok nem győzik feldolgozni, ezért elég gyakori a bélleállás, illetve nagyon legyengíti az emésztőrendszert, ami kedvez a betegségeknek és sokszor a zöldeket sem képes a nyuszi szervezete elviselni, felfúvódik, hasmenése lesz stb.

Plusz a complete nem tartalmaz színezékeket és kevesebb benne az aroma is, amitől egyébként a nyuszik függők lesznek, az ízfokozók úgy hatnak, mint a drog. Kevesebb benne az egyéb káros anyag is (pl. szteroid). Szóval ha már táp, mindenképp a compelte (abból is napi 0,5-1 evőkanál max), de a legjobb lenne, ha semmilyen tápot nem adnál neki, hanem egészségesen etetnéd.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-n..

Ezt ajánlom figyelmedbe, olvasd el.

2016. máj. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!