Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a dzsungim gyulladt...

Mit tegyek a dzsungim gyulladt szemével?

Figyelt kérdés
1 éves dzsungáriai hörcsögöm van. Amúgy se a legegészségesebb fajta, volt egy időszaka hogy a hóna alatt egy kopsz folt volt. Azomban kb. 3 hete észrevettem hogy duzzad a szeme, ezért 1-2 naponta fújtam és fújom ezüstkolloid spray-vel. De azóta egyre duzzadtabb, 2 napja már nem tudja kinyitni a gyulladt szemét (csak a jobb szeme dagadt) Mit tudok tenni, mivel fújjam/kenjem, mit adjak neki?

2016. máj. 4. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
El kellene vinni hozzáértő orvoshoz, mert így, hogy te otthon esetleg félrekezelgeted, csak rosszabb lesz szegénynek és szenved. :(
2016. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vidd állatorvoshoz, mert az nem fog elmúlni magától. Valszeg tályogos, úgyhogy szteroid kellene rá meg antibio, nem otthon kezelgetni....

sose volt még szemgyulladásod?! A sajátodat se otthon kezelgeted, ez eléggé fájdalmasa dolog!


Ráadásul a gyulladt szem könnyebben elfertőződik, hosszabb távú károkat (pl könnycsatorna sérülése) is okoz...

2016. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne vinni, viszont én ajánlom a kamillás borogatást is a szemére :)
2016. máj. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!