Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki törpehöri? Írjatok...

Roborovszki törpehöri? Írjatok róla vmit! Nekem most dzsungim van. Mennyire különbözik tőle? És a kézhez szoktatás nehéz ezeknél a törpéknél? Stb.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
valahol azt olvastam a legbarátságosabb hörcsögfajta
2011. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A roborovszki törpehöri nagyon apró és fürge, ha megijed, miközben a kezedben van (és könnyen megijed, akármi zajtól vagy hirtelen mozdulattól), akkor aztán keresgélheted, ha kiugrik a kezedből és elszalad... ezért aztán nem az a tipikus akármikor kivehető, simogatható háziállat. Ebből a szempontból talán a dzsungi szerencsésebb. Viszont nagyon aranyosak. :) És a dzsungival ellentétben lehet őket párban vagy csapatban tartani, akár azonos neműeket is, ha együtt nőttek föl.
2011. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én találtam egy oldalt Név:Garden of Seluna


Általános jellemzők:


Élőhelyük: Ázsiából, Mongólia területeiről származnak. Sivatagos területen élnek, üregeiket is homokba ássák, 50-150 cm mélyre, ahol már elviselhető a hőmérséklet. Fészkük gyakran gömb alakú, s különböző hulladékokkal, pl. ha tehetik teveszőrrel bélelik ki.


Leírásuk: A legkisebb méretű hörcsögfaj, a kifejlett példány nem nagyon haladja meg a 8 cm-t. Hátuk zsemleszínű, de feji végén lehet feketés is, hasuk fehér. Farkuk rövid, fülük arányaiban nagy, éppúgy, mint szemeik. Fogságban akár 3 és fél évig is elélnek, ami rendkívüli a hörcsögök között (a legtöbb faj úgy 2 évig él).


Viselkedésük: A hörcsögök közül ők a legnehezebben szelidíthetők, bár minél több időt fordítunk rájuk, annál kezesebbek. Ugyanakkor a legfürgébbek is, tehát érdemes nagyon odafigyelni, mikor kivesszük őket: könnyen lerohanhatnak a kezünkről, nem törődve a következményekkel. Mindezek ellenére nem harapnak, vagy nagyon ritkán. Hallottam már harapásról, de engem még soha nem tiszteltek meg ezzel. Nálunk az okoz problémát, hogy nagyon gyorsan rohangásznak, így nehezen tudom kivenni őket, s ha kiveszem, akkor is úgy viselkednek, mint a lemmingek, s mindenképpen le akarják vetni magukat a mélybe. Éjjel és este aktívak, ám nem olyan hangosak, mint pl. a dzsungáriai törpehörcsögök. Ritkán veszekednek, s nem igazán csipognak, még ha félnek, akkor se. Összegezve viselkedésük miatt nem őket ajánlják a legkevésbé gyerekeknek.


Szaporodásuk: Szaporodási időszakuk a természetben áprilistől szeptemberig, de fogságban akár decemberben is szaporodhatnak. A terhesség 20-30 napig tart és átlagosan 6 kicsi születik. A kicsik bundája másfél hetes korra kinő, szemük két hét körül kezd kinyílni. A roborovszkik látása nagyon rossz, fényt érzékelnek ugyan jól, de 5 cm-nél tovább nem igen látnak, ellentétben a campbell és a dzsungáriai hörcsögök másfél méterével.

A terhességet nem tudtam észrevenni a nőstény roborovszkin, meglepetésként is ért a két kis jövevény. Fontos, hogy ne zavarjuk meg a fészket, pl. ne is takarítsuk, mert azzal megzavarhatjuk az anyukát, aki akár meg is eheti a kicsiket zavarában. Először csak az anyuka gondozta őket, a hím nem is aludt mellette, a terrárium két ellentétes végében éldegéltek. Gyorsabban fejlődnek a kicsik, mint az aranyhörcsögök - ők is ugyanaznap születtek, így össze tudtam hasonlítani a két fajt -, 8 naposan, még vakon, de már mászkáltak, sőt önállóan táplálkoztak. Két hetesen kinyílt a szemük.

2011. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!