Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam kétszer szült egymás...

A nyulam kétszer szült egymás után, és most egyszerre szoptatja a 6 db nagyobb nyulat, és a 15 2 naposat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy rendkívül megterhelő a szervezetének, és le is van fogyva egy picit. Mit tegyek, ugye nem fog meghalni?

2016. máj. 6. 11:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem hajlandó ilyenre költeni annak nem való állat.

Szerinted az indok a rossz körülmények között tartásra hogy más is csinálja? Csak mert a szomszéd veri a kutyáját akkor nekem is szabad az enyémet?

A két lány oké, de a fiút nem dobhatod csak úgy félre hogy "nemtom ,majd valami lesz" neki is kell társ ha tetszik ha nem. Látszik rohadtul nem értesz a nyulakhoz, egyébként a tenyésztés nem annyiból áll hogy összedobsz 2 nyulat oszt hajrá, komoly genetikai háttérvizsgálatok kellenek hogy garantáltan egészséges utódok szülessenek.

7 évesen bőven belefér még az ivartalanítás, ha neked 10k már a ló**sz vége ott baj van, mi lesz ha beteg lesz és műteni kell? "majd lesz valami vele"? Egy állat pénzbe kerül, nem is kevésbe, van hogy a patkányaimra (igen, patkányra, arra hosszú farkú szőrös izére amit a legtöbb ember irtani szokott) többet költök, pl egy doki vizit+ több hónapos kaja rendelés+valami plusz kis játék nekik és paff, volt egy 20 ezresem, de néha több is. És nem rinyálok, meg vonom meg tőlük a törődést mert drágák, mert ha én befogadok egy állatot azzal elvállalom hogy minden szükségletének eleget teszek, ha van kedvem, ha nincs.

Ennél még az is kevésbé zavar hogy nagymamám húsnyulat tart, ő legalább nem mártírkodik hogy jaj de ő ért ám hozzá meg tudja mi jó nekik meg jót akar csak nem hajlandó költeni rá vagy olyat tenni a nyúl érdekében ami neadj isten plusz költség.

2016. máj. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Na, pont a kérdező és hasonló társai miatt kötném valami vizsgához az állattartást, mert hihetetlen milyen felfogású emberekre van bízva egy egy állat élete....
2016. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

gratulálok.

egy nyúl ivartalanítás kb 2 nap munka árával megkereshető. és most olyan munkára gondolok,ahol 400-500at fizetnek. így is 2-3 nap alatt meg lehet keresni az árát.

neked 7 év alatt nem sikerült ennyit félreraknod, mert nem ér neked ennyit.akkor minek tartod?vagy ha nem akartál ilyenre költeni,akkor miért nem vettél két azonos nemű nyulat? félelmetes milyen emberek vannak.

2016. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
400-500at óránként. elvileg ez a minimum,ennél csak többet lehet keresni
2016. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Most pofáztam el, hogy már 10k-t költöttem kb a beteg kisnyulakra, amik nekem semmit nem jelentenek, illetve jövőhéten még fogok kiadni, de én csak egészségügyi dolgok miatt költök a nyuszikra, hidd el rohadtul mindenki egyedül tartja a házinyulakat. Nagyon ritka az ilyen nagy nyuszibarátság. Ivartalanítani nem fogom, nincs jogom elvenni a nemzőképességét, mint ahogy titeket sem ivartalanítanak.

Szóval nem sajnálom rájuk a pénzt, ne pampogjatok itt mert felcsesztek. Ennyi a bűnöm, hogy egy egy nyúl egyedül van. Ennyi, nem több, jelents fel ember mert nincs nyuszipajtása a baknak xd huha mindjárt nínózik a rendőrautó, engem börtönbe zárnak, nyuszinak meg pszichológus.

Egyébként tanuló vagyok.

Rossznak írtad ezt: "igen, patkányra, tudod az a ....", én bírom a patkányokat, tök okosak.

Bárhol láttam eddig több házinyulat, marhára mindenki egy ilyen nagy "tömbólban" tartja őket, ott van egy csomó nyúl egymás mellett, csak épp fal választja el őket.

Pár hónapja vettem azt az öreg nyulat, ott is egyedül volt. Egy nyúl kb 12 évig él, rendes étkezés, mozgás mellett, ha jól érzi magát, jó körülmények közt. Ez nemtom meddig fog,de nem lesz kiivartalanítva.

Evvel a vizsgához kötött állattartásos ****ságoddal sikerült az agyamat eléggé felcseszned, azok után amit a kisnyulaimért megcsináltam. Tudod hány fülest tartanak egyedül? De szemét vagyok :DD

2016. máj. 27. 19:53
 26/31 A kérdező kommentje:
23-as, ha figyeltél volna rájönnél, hogy nincs nálam az a jószág 7 éve... De mostmár eleget írtam, még kimegyek és picit mosolygok azon hogy egyedül van a nyúl, mert aztán nyakamon az állatvédők.
2016. máj. 27. 19:55
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Te nem állattartó vagy hanem hülye. Tudod attól hogy nem csuknak le valamiért még nem tesz jót az állatnak. Én is etethetném chipsel meg csokival a tengerimalacaim, meg tarthatnám egy 30x60-as ketrecben egyedül, nem csuknának le de attól még s**r élete lenne. Attól hogy sokan egyedül tartják a nyulakat szerinted attól ez jó neki? Nem. Örülnénk ha kihúznád a fejed a s**gedből és nem tennél úgy mintha te lennél a magasságos szakértő mert nyilvánvaló hogy nemcsak hogy nem tudsz szinte semmit a nyulakról, morálisan se törődsz velük és teszel az igényeikre de közben mártírkodsz hogy "jaj nekem nem is jelentettek semmit de kiadtam rájuk pénzt" mintha nem azért születtek volna mert TE elb**ztad. A "nincs jogom elvenni a nemzőképességét" kijelentéssel alapból nem lenne bajom DE: van, mivel ez nekik ösztön, ez olyan mintha azt mondanád nincs jogod leszoktatni a kutyád a harapásról mert ez ösztönös. A másik hogy szerinted melyik megterhelőbb neki? Egy rutinműtét amiből egy hét alatt felépül és nőstényeknél drasztikusan csökkenti a különböző méhen belüli daganatok, fertőzések, rák esélyét (ha "kipakolós" műtét akkor 0-ra) vagy az ha egymás után leszül 2 almot mert az idióta gazdája nem tudja rendesen elzárni őket egymástól így ki tudja hányat kell még majd szülnie.

Persze ezt magyarázhatom, láthatólag galambsakkozok veled mert annyit ismételgetsz igazából hogy "én jobban tudom, mert más csinálja nekem is szabad, csak nekem van igazam annak ellenére hogy mindenki az ellenkezőjét mondja de én akkor is sokkal okosabb vagyok és annyira jószívű ám közben a nyulakhoz" (mondjuk ezt nem értem, komolyan azzal akarod menteni a dolgot hogy segítesz pár kölykön (akiket egyébként úgy kezelsz ezek alapján mintha tartoznának neked valamivel) miközben magasról teszel a nőstény egészségére vagy a hím szociális igényire.

Gratulálok, élő példája vagy annak hogy vizsgához kéne kötni az állattartást, hátha úgy rájönnek hogy ez egy luxuscikk, nem jog.

2016. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nem mondtam en hogy jo nekik, es nem tartoznak semmivel nekem a picik, es ez az alom mondjuk pont direkt volt. 2x szult 2x szult, megterhelo volt de megmaradt. Tudom hogy nem jo a bak joszagnak, csak eppenseggel nem tudom kielegiteni az igenyeit, majd lehe egyszer lesz 2 bak, vagy nemtom lesz nyuszifarmom, oszt akko majd lesz tarsa, bar ezek utan erre tudom mit fogtok irni xd

En egyedul tartom, mas meg megoli es megeszi.

Amig nem lesz tarsa, addig szarul tartom, sajnos ez van, de ennel sokkal nagyobb tragediakat is kovetnek el allatok ellen. Egyes vallasokban minden allatot amit ernek felaldoznak. De ez ellen ti nyilvan nem tesztek, de amikor valakit azert kell szidni gyakon mert egyedul tart egy nyulat....huh akkor benem all senki szaja :D

Elismerem, szarul tartom, boldogtalan, talan majd ivartalanitom, vagy lesz melle bak, de mostmar aztan bekenhagyni a nyuszkobaratsaggal, meg a vizsgahoz kotott allattartassal, meg aztse tudom milyen luxuscikkrol irogatsz itt keso van ehhez.

2016. máj. 28. 00:24
 29/31 anonim ***** válasza:

Miért, az állattartás talán jog? Talán nem kiváltság amire (ha csak nem haszonállatról beszélünk" semmi szükség nincs és élvezetből csináljuk?

Még mindig azzal jössz hogyha más rosszul bánik az állatával neked is szabad.

Tudod ha nem tudod biztosítani egy állatnak a jó körülményeket akkor ne tarts. Ha most nekem meghalna a négyből 3 patkány és a megmaradthoz mondjuk egy év múlva tudnék társat szerezni akkor nem fogom tartoagtni hogy "Majd lesz társa, addig meg ez van, bírja ki" hanem odaadom valakinek aki tud neki társakat biztosítani mert nekem fontosabb az állat jóléte minthogy nálam legyen, de lehet én csinálom rosszul.

2016. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Jólvan lesz társa v ivartalanítom csak hagyjatok már
2016. máj. 30. 02:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!