Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam kétszer szült egymás...

A nyulam kétszer szült egymás után, és most egyszerre szoptatja a 6 db nagyobb nyulat, és a 15 2 naposat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy rendkívül megterhelő a szervezetének, és le is van fogyva egy picit. Mit tegyek, ugye nem fog meghalni?

2016. máj. 6. 11:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
És ha megint egyszerre szöknek meg és megint vemhes lesz a mama? Ha csak az esély megvan ivartalanítsd a hímet legalább, aztán ha majd megint kiszöknek nem lesz egy 3. alom, amikor már tényleg csak hülye kifogás lenne a "nem tudom hogy történt de nem ivartalanítom mert nem szabadott volna találkozniuk"
2016. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Jólvan na nemfognak :(
2016. máj. 8. 12:15
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban olyan fontos lenne, akkor minimum a bakot ivartalaníttatnád, és akkor élhetnének együtt, biztonságosan. Önző vagy.
2016. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

kérdező, ha tényleg annyira fontos lenne neked a nyulad, ha nem szaporítanád, hanem ivartalaníttattad volna valamelyiket vagy mindkettőt.

Azt megmondanád, hogy mihez fogsz kezdeni 21 kis nyúllal? Ráadásul lassacskán a nagyobbak szintén ivarosak lesznek...

Amit tehetsz, hogy minél előbb elvégezteted az ivartalaníttatást, mert így is rengeteg gazdátlan nyuszi van (vagy olyan aki a bográcsban végzi, vagy csak szimplán fejbe csapják)

2016. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

a kérdező már a múltkor is kerülte a témát,hogy mit fog csinálni a 21 kisnyúllal. de sebaj, majd néhány belehal a fiatal kori vemhességbe,vagy ha meg is szüli, életképtelen kisnyuszik lesznek, mert durván beltenyészetről beszélünk.

a nyulak meg amúgy társas állatok, jó hogy eredetileg kettőt tartottál. de ha el vannak zárva egymástól,akkor mi értelme van? össze kell őket engedni. persze van egyneműeket,vagy ivartalanított ellenkező neműeket.

azt meg nem nagyon hiszem el,hogy mindkét vemhességnél kiszökött egyszerre mindkét nyúl és észre sem vetted.

a durván beltenyészett dolgot arra írtam,hogy feltételezem,hogy a nagy nyulak testvérek. általában az ember ha magához vesz 2 állatot, testvérek szoktak lenni . ilyen esetben meg tényleg fontos,hogy ne pározzanak egymással.

2016. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

-sorsuk elajándékozás lesz.

-a nagyobbakat előbb elpaterolom, egyébként 3-4 hónaposan ivarérettek, ha jól tudom, így nem hal bele egy nyuszkó sem korai terhességbe, illetve nem fognak szülni sem.

-nem szaporítom őket már.

-előző, nyugi, nincsen beltenyészet, a 2 nyuszi közt nagy korkülönbség van(évek), másik településről vannak.

remélem kielégítettem minden felmerült kérdést, hogy miért vagyok egy felelőtlen **** aki nyulakat kínoz, ha még valami maradt írjátok, de azt légyszíves már többször ne, hogy miért szaporítom őket, mert leírtam már párszor hogy nem direkt volt. Jó na az első az direkt volt, és, talán tilos?

2016. máj. 22. 19:30
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilos, de felelős állattartó távol tartja magát mindenféle szaporítástól és rábízza a hozzáértőkre.

Arra azért igazán válaszolhatnál, hogy ivartalaníttatva lesznek a nyulak, vagy továbbra is a szerencsében fogsz bízni, hogy véletlenül ne kerüljenek össze egy fél percre sem.

2016. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

nem bízok a szerencsében, inkább jobban bezárom a cuccosát. Ha ivartalanítanék a bakot ivartalanítanám, de nem fogom. Egyrészt nincs jogom, másrészt nagyon öreg.

Bízzam profikra a szaporítást? Huh nagy profiság kell odatenni az egyik nyulat a másikhoz xd

Értek én amúgy hozzá nagyjából, csak hát véletlenek megesnek.

2016. máj. 26. 13:52
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

de ennyire sötét vagy? a nyulak társas állatok, igénylik egymás társaságát. ha két külön ketrecben vannak bezárva akkor nekik ez kínzás. szeretnek egymás mellett lenni,egymáshoz bújni meg a maguk fura módján kommunikálni. te ettől megfosztod őket.

ha a hímet nem akarod ivartalanítani,akkor ivartalanítsd a nőstényt..és akkor nem kell félni,sőt direkt össze lehet őket engedni.

amúgy hány éves a hím,hogy nem lehet ivartalanítani szerinted?

2016. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Lehetni lehet attól, hogy öreg, csak én nem költök ilyenre. 2 lány nyuszi együtt lesz, azok majd össze bújnak, a baknyúl meg nemtom majd a macskákkal összebújik. Nagyon sok helyen tartják külön őket, sajnos ilyen ez. Sőt, látnád itt Szeged környékén néhányan hogy tartanak állatot :/

Szóval én ilyenre nem költök. Most csesztem el nyulakra 10k-t, jövőhéten oltatom őket mixomatózis ellen. Erre van az a mondás, hogy a ló****nak is van vége...majd talán egyszer lesz egyszer bújótársa a baknak is, egyébként 7 éves.

2016. máj. 26. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!