Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésben vett...

Állatkereskedésben vett nyuszi lehet egészséges?

Figyelt kérdés
Állatkereskedésben vettünk nyuszit. Vettünk neki minden tartozékot, pelletet, házikót, itatót, alomtálcát, nagy házat. És a kis nyuszit is ott vettük meg. Itthon mikor hazaértünk utána olvastunk és nagyon megijedtünk. Egészséges lehet? Bízhatok abban hogy túl él velünk? Mit tegyünk? Valaki vett esetleg állatkereskedésben és tud pozitívan nyilatkozni arra? Nagyon elkeseredtünk, mert egészségesnek tűnik, egy napja került csak az állatkereskedésbe. Virgonc, eszik, iszik, szaladgál. Segítsetek. :(
2016. máj. 6. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha egészséges mint ahogy írtad akkor mi itt a gond? mi a kérdés? Az állatkereskedésben kapott állatok sem mindig betegek. Én tengerimalacot vettem ott (jó az mégsem nyúl,tudom) és nem volt semmi baja. Szép hosszú életet élt.
2016. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Hat en 2 eve vettem egyet.meg mindig el

Nemreg vettem melle meg egyet

Azota szuletett 3 kicsi..szoval osszesen 5 nyuszink van most es mind egeszseges

Kis torpenyuszik^^

2016. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy az, vagy nem. Majd kiderül az évek alatt.
2016. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs gond, de nyugtalanított minket a gondolat, hogy sok helyen riasztó dolgokat írtak róluk. De most kicsit megnyugodtunk és nagyon fogunk rá vigyázni!!! Köszönjük a kommenteket!!
2016. máj. 6. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Az!
2016. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindegyik papagájom és a hörcsögöm is állatkereskedésben vásároltam.

Az első papagájkám már 6 éves elmúlt, szuper egészségnek örvend.

A második papagájom rövid idő alatt (2 év) meghalt, de már amikor elhoztuk sem nézett ki túl jól (azért vettem meg hogy ne ott senyvedjen, mert még az eladó szerint is csúnya volt... Amúgy gyönyörű és nagyon egyedi volt!)

A harmadik most is csicsereg az első mellett, de ő még fiatalka.

A hörcsögöm valamivel több, 1 évet élt, ő élhetett volna tovább.

Úgy gondolom hogy a tartásuk kielégítő, igyekszem nekik mindent megadni.

2/2 az arány.

2016. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj,azért mert kereskedésből hoztad,attól még lehet egészséges!Csak az nem mind1 hogy megbízható boltból hozod-e.Nyilván előfordulhat hogy egy kisállatot betegen hoznak el egy kereskedésből.De ez még nem garancia hogy a többi kereskedésben is csak beteg állatokhoz juthat hozzá az ember.Nekem 6 éves korom óta vannak állataim.Most leszek 14.És mindig ugyan abból a kereskedésből hoztuk az összes kis kedvencemet.és SOHA nem volt még baj.Az összes állatkámmal minden rendben volt.Onnét már hoztunk 2 papagáj(mind egészséges volt,mikor hoztuk.:) Csak az eggyik papagájomnak lebénult a lába,a másik meg valami betegséget kapott el,ahogy idősödött.De ez nem a bolt hibája,hanem az hogy korosodtak).Rengeteg hörcsögöm volt,sokra sajnos nem emlékszek annyira,de mind jól volt.:D egy sem volt beteg.Voltak halaim is,azokkal is minden oké volt.XD És most van 2db aranyhörim,és 2 db tengerimalacom.Velük is minden rendben van.:) A hörcsögeim most lesznek 2 évesek,és nagyon jól vannak.A malackáim most lehetnek olyan 4 hónaposak.nagyon virgoncok.:) 1x volt példa,arra hogy beteg 1 állat a kereskedésben,mikor vettük a malackáimat.A szüleim nem tudták hogy 2 kell,és hoztak 1-et akit kinéztem,és akibe beleszerettem.*--* De mikor hazaértem mondtam hogy 2 kell.Mentünk is venni neki egy társat.Kinéztem egyet.nagyon tetszett.Kis tündér volt.Csak egy volt vele a baj.Egy csomóban hiányzott a szőre.vagy az volt,hogy atkás volt,vagy a társai megtépték.nagyon tetszett,de inkább nem őt hoztuk el,mert tartottam attól ha valami betegsége van akkor elkapja az a malackám aki már otthon volt.Hoztunk egy másikat,neki nem volt baja,csak a füléből lecsippentett valamelyik társa 1 darabot.:s De visszanőtt neki,és minden rendben van vele.


Szóval nyugodj meg,ha nem látod hogy beteg lenne,akkor nem kell tartani ettől!nagy valószínűséggel egészséges nyuszit hoztál!:)

2016. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tényleg nem célszerű kereskedésből vásárolni állatot.általában bármilyen kölyököt be lehet vinni, ők adnak érte kis pénzt,vagy levásárolhatja aki bevitte a kölyköket.

és így teljesen bizonytalan,hogy milyen az állatok háttere..lehet beltenyészet,lehet vemhes,lehet valamilyen betegsége.. nem lehet tudni. és ezt tetőzi az,hogy a kereskedésben is össze vissza pakolgatják őket. van ahol a deguk, a nyulak, a tengerimalacok be vannak zsúfolva 1 ketrecbe.. jó esetben legalább nemek szerint válogatva.. és sokszor nem is megfelelően táplálják őket , beteg is lehet emiatt.

úgyhogy nem ajánlom a kereskedést. de ha már megvetted, ez van. reméljük szerencséd van és egészséges a nyuszi és hosszú élete lesz.

de ha máskor vásárolnál állatot,csakis tenyésztő. a hobbi tenyésztő is jó alternatíva, csak ott érdemes jobban szétnézni,hogy hogyan tartja őket , meg vissza tudja -e vezetni a származását több generáción keresztül...stb :)

2016. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a nyuszim is állatkereskedésből volt és 7 évet élt, de sajnos egy kutya áldozata lett...

zebrapintyeim is ilyen helyről voltak, de a rövid életük szerintem inkább a nem megfelelő tartásnak volt köszönhető...(pici ketrec, de 6 éves voltam, úgyhogy ne kövezzetek meg) de volt egy pár aki 12 évig élt(miután meghalt az egyik, fél év múlva meghalt a másik is :( )

meg merem kockáztatni, hogy a tenyésztőtől származó nyusziknak is hasonlóak a halálozási/megbetegedési százalékaik.

2016. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!